Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Z tego FunBox 2.0 więcej nie wyciągniesz, jak chcesz max prędkości to tylko po kablu łan. Orange nie gwarantuje prędkości z umowy po wi fi, żaden dostawca netu też tego nie praktykuje.

 

Edit:

@ayahuasca1  nie pokazałeś wszystkich ustawień z karty sieciowej Asus, ciekawi mnie pozycja dla 5GHz tam często jest ustawiony jeden kanał 20MHz lub 40MHz i trzeba to dać na Auto by oba kanały pracowały wtedy jest 2x szybciej, co do FunBox to nic tam już nie zmienisz, można by po kosztach TP-Link Archer C6 (140zł), jest 2x szybszy od FunBox 2.0 i ma tryb Access Point (Punkt dostępu), wyłączasz wi-fi w FunBox 2.0 i cieszysz się max prędkością po wi-fi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Nie chce mi sie wierzyć zeby FB 2.0 był tak słaby w sieci WiFi w porównaniu do FB 3.0

U mnie na telefonie z drugiego pokoju od FB 3.0 

 


Screenshot_20200229-193505_Speedtest.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@PeterMac  jest spora przepaść pomiędzy FB 2.0 a FB 3.0, reszta to zła konfiguracja, inna sprawa że FB 2.0 nie ma AC na 5GHz jeśli się nie mylę, więc karta wifi Asusa w pc się marnuje, na mniej niż połowa wydajności działa 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Tez ma AC, tylko 3 wbudowane anteny kazda po 433 czyli łącznie 1300Mbps dla 5GHz.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/czym-rozni-sie-orange-funbox-3-0-od-funbox-2-0

Na zrzucie z Windows od autora wątku widać ze połączenie nawiązuje w 802.11ac.

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Skoro tak to karta Asusa chyba z tego nie korzysta, szybkość jak na n trybie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Dokladnie, ale nadal kolega nie zamiescił zrzutu z predkości polączenia w Windows na samej karcie, takze trudno wywnioskować w czym problem.

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@PeterMac i ciekawe czy zainstalował oprogramowanie do karty wi fi, bo gro użytkowników poprzestaje na sterowniku co Windows zainstaluje po zobaczeniu nowego urządzenia 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

otoz to :), moze być w tym problem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@PeterMac Nie patrz na ilość anten, tylko na chipa obsługującego ten standard w tym routerze. Ja mam Router TP-Link Archer D5 V.1 i też ma 3 anteny. W sieci wewnętrznej po WiFi osiąga przy 5 GHz max  867Mbps. Do routerów 2,4 GHz też czasem dawano 3 anteny. I co z tego? Nic.

 

oczywiście on sam ma wbudowany modem ADSL+, bo niestety Orange u mnie nie jest zainteresowane obecnie rozbudową sieci.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Tak, ale nie ma opcji zeby FB 2.0 osiągał max tylko ~180Mbps dla WiFi w speedtest, winna jest karta czy tez zła konfiguracja itd.