Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Witam. Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

 

Mmieszkam w domku jednorodzinnym.

 

Obecnie mam Neostradę z prędkością do 20 Mbit. Jednak realna prędkość jest około 15 Mbit. Sąsiedzi w większości mają Internet do 80 Mbit. Ostatnio dzwoniłem do nich i poruszyłem tę sprawę, więc dziś ktoś miał przyjść i sprawę załatwić. Jednak nikogo nie było. Również nie mogę się od nich dowiedzieć dlaczego tak jest. Kable od nich i ode mnie idą w tej samej studzience. Jednak ja mam swój kabel z innej centrali a oni z innej. I całe lata słyszałem że mogę mieć najpierw prędkość do 10 Mbit a później do 20. Czy oni jakieś łapówki podawali że im przełączono? Gdzie to napisać z prośbą o interwencję?

 

Miejscowość Warszawa, rejon Targówek (zacisze).

 

Dowiedziałem się że po prostu muszą linię przezbroić czyli przełączyć do innej centrali. No ale jak widać nie ma chętnych. A technicy w moim rejonie są strasznie leniwi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Dobra po tak długim oczekiwaniu wreszcie udało mi się zdobyć z Orange Internet VDSL. Prędkość pobierania na Speed Teście to średnio około 72 Mbit. Co zrobił Orange. Przeciągnęli nowy kabel do szafy krosowniczej, do której podłączony jestem, z pobliskiej szafy Siemensa, w której jest centrala VDSL. Dlatego też odległość do centrali drastycznie zmalała i mogli dać tak dużą prędkość.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Jednostkowa modernizacja to jednak koszty, może negocjuj zmianę na Internet/Telefon/TV, pakiety Orange chętniej daje, wtedy może i chętniej skroją ci łącze na 80 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Telefon stacjonarny jest. Płacę za niego 50 zł. Czyli razem z internetem wychodzi prawie 90 zł. To mało?

 

Ja ten Internet mam dłużej niż Ci sąsiedzi bo już od czasów kiedy używało się jeszcze modemu telefonicznego. pamiętam. Miałem zewnętrzny Zoom 33,6 podłączony złączem szeregowym do Amigi 1200. I tak zaczynałem. To dlaczego oni mogli dostać internet VDSL, a ja nie? O to jest pytanie.

 

Do tego jeszcze jest chętny mój szwagier. Ma Internet na osobnej linii jednak w tym samym budynku. Czyli już mają dwóch klientów. Jeszcze do tego bym dodał sąsiada 2 domki dalej. Też chciałby mieć szybszy Internet. 

Anonim

Nie dotyczy

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

To zróbcie zgłoszenie w tej lokalizacji na Internet 80, im więcej chętnych tym większe szanse, ale najlepiej na Światłowód też skrzyknąć sąsiadów, będzie jeszcze szybciej i UHD TV można wtedy mieć po kablu do netu. Tu masz stosowny link KLIK.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Orange już mało inwestuje w linie miedziowe. Wyślij pismo na Skierniewice ale raczej są małe szanse. Lepiej zgłoś chęć światłowodu https://oferty.orange.pl/internet/

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Problem w tym, że ja już ze 2 lata temu składałem chęć światłowodu. I co? Nic. Cisza. Problem kolejny jest taki że tu też sporo starszych ludzi mieszka, którym światłowód jak i Internet nie jest potrzebny. A dodatkowe kanały telewizyjne mają z satelity z Cyfrowego Polsatu lub z NC+. A ci co mają Internet VDSL też o światłowód bić się nie będą.

 

Gdy wejść pod ten adres: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

 

Wyliczyłem że Internet do 20 Mbit ma jakieś 20% domków tylko w mojej okolicy. Cała reszta co najmniej ze 60 domków ma Internet do 80 mbit. To im światłowód potrzebny nie jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35957
  • 1364

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Jeśli oczekujesz że przez 2 lata ta się okablować całą Polskę, to niestety tak nie jest. To plan na 10-15 lat. Sęk w tym, że na miedzi orange nie prowadzi inwestycji a w tym roku w wybranych lokalizacjach planuje komercyjne podłączanie do zabudowy jednorodzinnej gdzie z przyłącza można podpiąć co najmniej 4 osoby. A Twój adres jest ujęty w jakimś unijnym dofinansowaniu?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

A Twój adres jest ujęty w jakimś unijnym dofinansowaniu?

 

Niestety, nie jest, gdyż jest to Warszawa.

 

Dziś dzwonił do mnie technik że będzie przełączał usługę do innej centrali i że mogą być przerwy w dostępie do Internetu. Jednak teraz zajrzałem w ustawienia routera i  widzę że nic się nie zmieniło.

 

Aktualizacja - dostałem na email taką informację: Dzień dobry, mamy dobrą wiadomość. Zakończyliśmy przeniesienie usługi. Pozdrawiamy, Orange. Dzwoniłem na infolinię i mam poczekać ze 2 dni. On do mnie zadzwoni i przyśle technika ze sprzętem. Czy dopiero też to uruchomi właściwie? Bo parametry ADSL się nie zmieniły. Więc nie wiem co to oznacza.

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?

Witam. Dziś rozmawiałem z technikiem i mi powiedział, że jedyna możliwość to jest taka, że Orange przeciągnie światłowód do szafy krosowniczej, do której jestem podłączony i zainstaluje karty VDSLowe w tej szafie. szafa ze światłowodem jest 400 metrów dalej. Jednak o światłowodzie nie mam co marzyć w najbliższym czasie.


Zespół Nasz Orange
  • 2815
  • 10746
  • 150

Jak wyprosić od Orange Internet VDSL z opcją do 80 Mbit?


@gilban napisał:

(...) jedyna możliwość to jest taka, że Orange przeciągnie światłowód do szafy krosowniczej, do której jestem podłączony i zainstaluje karty VDSLowe w tej szafie. (...)


Czyli jednym słowem - konieczna jest inwestycja w "Twoją" szafę krosowniczą. Czy technik rzucił jakimiś terminami?