Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu

Najpierw mówiłeś patchcord światła teraz mówisz kabel eth😀😂. To ja już nie wiem chyba założe to i to😀. A powiedz czy masz tv bezpośrednio podłączony do eth czy tylko dekoder? Co to daje? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5513
  • 22343
  • 184

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu


@jerzyk11napisał(-a)

Najpierw mówiłeś patchcord światła teraz mówisz kabel eth😀😂. To ja już nie wiem chyba założe to i to😀. A powiedz czy masz tv bezpośrednio podłączony do eth czy tylko dekoder? Co to daje? 


Generalnie co się da należy podłączyć "do eth". To daje stabilność. Bezcenne. U mnie nawet Chromecast jest podłaczony "do eth".


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu


@jerzyk11napisał(-a)

Najpierw mówiłeś patchcord światła teraz mówisz kabel eth😀😂. To ja już nie wiem chyba założe to i to😀. A powiedz czy masz tv bezpośrednio podłączony do eth czy tylko dekoder? Co to daje? 


@jerzyk11  dekoder to wiadomo dlaczego podłączony, a tv jeśli smart to bez neta nie działają te funkcje no i oczywiście wszelkie aktualizacje odbiornika tv "idą" przez sieć, poza tym połączenie eth jest stabilne nie to co wifi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13156
  • 54051
  • 635

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu

@jerzyk11 Z pytań widzę, że po prostu nie jesteś zdecydowany. Z mojego punktu widzenia bym założył i to i to...Ja jednak ma  nieco inne podejście, gdyż robię w tym na co dzień...U mnie ekonomia schodzi na drugi plan, liczy się technika, mobilność, wygoda. Jeśli np układać, to wszystkie możliwe media na wejściu usługi. Jeśli sieć, to na tyle rozbudowana, aby w razie głupich pomysłów starczyło na zapas. Jeśli sprzęt, to tylko logicznie najlepszy (bez przerostu formy nad treścią)i nie koniecznie najdroższy. Dopasowany do potrzeb i możliwości odbiorników z lekkim zapasem na przyszłość...

Trudno jest doradzać na odległość i "w ciemno". Ja zawsze klientom doradzam/wykonuję po wizji lokalnej.

Dlatego wszystkie nasze wypowiedzi potraktuj jako podpowiedzi wyjściowe do tego, co możesz/umiesz zrobić  i na co Cię stać...Oczywiście warunkiem jest również znalezienie odpowiedniego wykonawcy przy pracach wymagających czynności poza Twoim zasięgiem (np spawanie światłowodu)

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu

Mam takie podejście jak Ty. Im więcej mozliwości tym lepiej. Niestety to nie jest nowy dom i nic tu nie jest przygotowane. Ograniczją mnie też mozliwości techniczne np. ilość peszli która zmiesci się w danym miejscu a przez to ilość kabli która tam wejdzie. Mam teraz tymczasowo założone kable 5e chce dla świętego spokoju włożyć 6a lub 7a. Pytanie czy w jednym peszlu mogą obok siebie biec dwa lub 3 kable eth i czy muszą to być UTP czy S/FTP?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13156
  • 54051
  • 635

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu

@jerzyk11 Może ich przebiegać dowolna ilość. Nie będą się wzajemnie zakłócać. Jeśli masz fundusze, ułóż FTP, bezpieczniej. Musisz pamiętać jednak, że im wyższa kategoria kabla, tym wymagania instalacyjne większe i osprzęt odpowiednio droższy. Nie wspomnę o trudnościach związanych z ułożeniem i rozszyciem twardszych kabli wyższych kategorii (zastosowanie odpowiednich gniazd, modułów gniezdników czy większych puszek podtynkowych). Warto wspomnieć o patchcordach, które również powinny być wtedy wyższej kategorii. Jak widzisz: im dalej w las, tym więcej drzew...

To jednak rozważania techniczne dla ludzi w temacie, a w instalację w domu robi się zawsze skromniejszymi środkami i bez niepotrzebnego rozmachu...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2093
  • 7685
  • 31

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu


@jerzyk11napisał(-a)

Pytanie czy w jednym peszlu mogą obok siebie biec dwa lub 3 kable eth


czy mogą? No nie żartuj!


(zaczerpnięte z https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Emulab-cluster2-back.jpg)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2546
  • 9127
  • 45

Jak wygląda naprawa uszkodzonego kabla światłowodu

@jerzyk11 Ja położyłem sobie do salonu dwie skrętki tak aby na jednej był dekoder a na drugiej TV. Możesz w peszlu jak masz możliwość ułożenia tego podtynkowo i sporego rycia w ścianie a jak nie chcesz aż tyle się męczyć to można wybruzdować tylko na sam kabel. Wtedy jednak musisz przewidzieć ile będziesz tych kabli potrzebował w konkretnym miejscu.