Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet rozłącza się sam


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 29
  • 0

Internet rozłącza się sam

Dzień dobry, od wczoraj mam problem gdyż internet po prostu sam się rozłącza. Dioda na routerze ginie i albo po kilku minutach internet sam powraca albo po restarcie routera, ale tylko na dosłownie 5 minut i problem jest znowu. Wcześniej co jakiś czas tylko był ten problem a teraz jest nie do wytrzymania. Próbowałam szybkiej konfiguracji i jest ten sam problem. Dodaje również zdjęcie jak to wygląda gdy kliknę diagnostykę jak wyrzuca Internet. Czy można to jakoś samemu naprawić? Może padł router? Czy to już trzeba zgłaszać do Orange?

Dzięki za pomoc! 🙂 

 

IMG_20221104_112856.jpg

 

___________

* Temat przeniesiony z Modemy i routery  - moderator Bartłomiej

11 ODPOW. 11

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Internet rozłącza się sam

Daj zrzut z konfiguracji połączenia modemu s Internetem, zgłoś też problem na czat Orange 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Internet rozłącza się sam

@Hanzini Z tego co czytam masz problem z łączem. Prócz tego modem dość...leciwy. Na pewno nie masz modemu na podmiankę, więc ja bym jednak zgłosił na czacie zerwania synchronizacji. 

Test połączenia wypadł negatywnie, więc...albo modem się "kończy", albo (na co stawiam) masz problemy z linią. Możesz w modemie zweryfikować parametry liniowe. Wrzuć screena z momentu jak będzie synchro


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 29
  • 0

Internet rozłącza się sam



  1. @IreneuszCDnapisał(-a)

    Daj zrzut z konfiguracji połączenia modemu s Internetem, zgłoś też problem na czat Orange 😉



    O to chodzi? IMG_20221104_122933.jpg

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 29
  • 0

Internet rozłącza się sam

Dostać stary modem to prawda, nie na mnie jest internet także ja nie mam najwięcej do gadania w tej sprawie.

Akurat w tym momencie nie mam jak podmienić na inny router. A jeśli by się jakiś znalazł to równie stary jak ten. 

Czy o takie screeny chodzi? Dodam że znam się mało na tym wszystkim więc nie wszystko wiem jak zrobić bez dodatkowych wskazówek 😉 

 

IMG_20221104_125546.jpg

IMG_20221104_124724.jpg

  

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Internet rozłącza się sam

@Hanzini  masz bardzo niską synchronizację, więc pewnie daleko do centrali i kiepskie łącze, zgłaszaj problem z internetem, tu niewiele możemy doradzić w tym temacie, pewnie lepszy modem by poprawił jakość internetu, ale musiał byś zainwestować, choćby używany z Allegro 😉

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Internet rozłącza się sam

@Hanzini Synchro na poziomie 1,5Mb/sek to już faktycznie przesada. Niedługo będziesz miał łącze synchroniczne 1/1Mb/sek. Zastanawia adres IPv6 na WAN...

Może to wynikać z długości linii, To na oko około 6km łącza. Może wynikać z tłumienności- słabe styki i jakość kabli. Jeśli byś znalazł błędy CRC i tłumienie, to byłby komplet info.

Powiem jedno. Na 100% warto zgłosić i jak monter się pojawi wypytać o wszystko: długość i jakość par miedzianych na trasie, możliwość przebudowy-skrócenia dystansu do centrali, może przepięcie na krótsze i lepszej jakości kable...dostępność w planach FTTH

Podaj (jeśli chcesz ) miejscowość, powęszymy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 29
  • 0

Internet rozłącza się sam

@IreneuszCD 

Mieszkam na wsi więc daleko do wszystkiego 😄 Ogólnie umowa też dawno temu tworzona była więc internet sam z siebie do mocarnych nie należał. Zgłoszę im co się dzieje. 

Dzięki za pomoc 😉 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 29
  • 0

Internet rozłącza się sam

@agat13 nigdy to nie był najlepszy internet ale prawda że ostatnio jest coraz gorzej. W sumie gdy zaczęłam myśleć o tym to od momentu gdy zaczęli światłowód robić w okolicy to te problemy się pojawiły. W planach była zmiana właśnie na światłowód ale jak mówiłam decyzja nie należy do mnie i tak to się ciągle w czasie odkładało. 

Myślę że nie pozostaje mi nic innego jak właśnie zgłosić i czekać aż ktoś z (mam nadzieję większą wiedzą niż ja) przyjedzie i problem znajdzie 😉 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Internet rozłącza się sam

@Hanzini Pytaj, bo niektórzy z nas mają doświadczenie liniowe i mogą pomóc udzielając wskazówek do weryfikacji instalacji w domu czy rozmowy z monterem.

Warto zerknąć jak wygląda sieć dosyłowa (przyłącze do domu) i siec wewnętrzna. Może coś można poprawić i już podniesienie o kilka Mb/sek transmisji poprzez te działania się opłaca...

Nie ma co się poddawać, że tak "musi" działać