Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  kiedyś skasowałem on line i było to skuteczniejsze niż antywirusem.. 

We właściwościach karty sieciowej w ipv4 wpisz jako bramę adres modemu 192.168.1.1 , w kartę dowolny z tej puli np z końcówką 101. Maska 255.255.255.0

DNS 194.204.159.1 lub 194.202.152.34

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Komputer właśnie sie skanuje ESETem online, czekam na wyniki.

Rozumiem, że adresy IP maja wygladac mniej wiecej tak jak na poniższym zrzucie?

asdfasdf.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  dokładnie tak. Wpisz to w kompa i zrób test uruchamiania przy włączonym pingu na innym. Informuj o wynikach


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@agat13 ESET nie znalazł żadnych problemów.

Wprowadziłem za to adresy o których pisałeś wcześniej. Brak większej poprawy. Na telefonie pingowanie do routera działa ciągle, a na pc wygląda to tak jak na zrzucie. Zrzut jest już chwile po odpaleniu pc, jednak Timed Out był widoczny. Nie złapałem go na screenie. Co prawda wydaje mi się, że internet ruszył szybciej, ale dalej nie jest to to co było. Nie mam już pomysłów... Spróbuje jutro przywrócić FB do ustawien fabrycznych i zobaczyc rezultat. Jutro też kurier przywiezie mi nowy kabel, więc spróbuje po nowym kablu. Z pracy przyniosę sobie karte sieciową z usb na ethernet. Zobacze jak sytuacja wygląda na innej karcie.

ping 4.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  więc konflikt na adresacji wykluczony. Odświeżanie dhcp też.. Pozostaje Switch/modem lub kabel

Informuj co się stanie po tych dwóch kolejnych zmianach


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

Otóż tak. Z pracy wziąłem przejściówkę USB-Ethernet która miała służyć jako druga karta sieciowa, oraz nowy kabel sieciowy. Próbowałem różnych kombinacji. Stary kabel -> Nowa karta. Nowy kabel - Nowa karta, Nowy kabel -> stara karta. Bez większych popraw. Raz wydawało mi się, że internet był od razu, jednak po chwili się rozłączył, i połączył ponownie. Jutro spróbuję zresetować do ustawień fabrycznych FunBoxa. Jak to nic nie pomoże, to już nie mam pomysłu... Problem polega na tym, że obecna karta sieciowa jest zintegrowana z płytą główną, więc ewentualna wymiana, to albo wymiana całej płyty głównej, albo kupno karty sieciowej pod gniazdo PCI Express. Mam nadzieję, że reset routera pomoże.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

a spróbuj jeszcze odinstalować stery tej zintegrowanej i je usunąć wgl i wtedy nową kartę użyć . Spróbuj też z wyłączaniem karty w biosie i wtedy nową kartę użyć. Możliwe, że mimo wszystko ta wbudowana karta ci robi takie cyrki jeśli jest uszkodzona jesli jest wlaczona w biosie i stery sa w systemie to karta dalej może coś mieszać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  kartę sieciowa możesz wyłączyć instalując drugą. Informuj o postępach w śledztwie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@Emill1 @agat13 wyłączyłem kartę zintegrowaną. Internet jakby szybciej się połączył, jednak tak samo szybko się zresetował, więc tak samo. Jutro z rana zresetuje router do fabrycznych ustawień


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Internet resetuje się po uruchomieniu komputera

@mihawooo  zapytam, to jeszcze nie robiłeś fabryki na FunBoxie? Z całym szacunkiem ale to powinno być pierwszym etapem szukania problemu.