Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet ftth a okablowanie ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Internet ftth a okablowanie ethernet

@goothan Monter do mieszkanie wprowadzi Ci kabel tym samym peszlem co wchodzi koncentryk. Dalej to już kwestia sprawdzenia gdzie kończy się drugi peszel. Jeśli jest zamurowany to wówczas twoja decyzja czy rozwalić ścianę aby się dostać do jego końca czy nie. Możesz również zrobić to sam aby przyśpieszyć pracę monterowi. Jeśli nic nie chcesz ruszać to pozostaje wstawienia Funboxa lub ONT do tej wnęki w ścianie pod warunkiem że ma wyjście Coax. Z tego co wiem to Funbox nawet 6.0 nie posiada takich wyjść. Nie wiem jak z ONT ale chyba też nie. Pozostaje więc albo prowadzenie nowej instalacji natynkowej od tej wnęki albo wygrzebanie końcówki peszla w ścianie. Osobiście proponuję zrobić to drugie.    


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Internet ftth a okablowanie ethernet

@marder tak jak piszesz.

PS.

Ani FunBoxy, ani ONT nie posiadają wejść coaxial.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Internet ftth a okablowanie ethernet

@slav72 można oczywiście wyciągnąć i potraktować jak pilota dla FTTH. Prościej i szybciej.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7637
  • 30

Internet ftth a okablowanie ethernet

Ja bym najpierw wciągnął legalnego pilota. Taki stary coax będzie się prężył i opierał, a i nie wiadomo czy tam gruz jakiś w peszlu nie zalega, więc może być szarpanie. Lepiej nie ciągnąć za tym światłowodu, nie wiedząc co stawia opór.