Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Internet domowy

Witam

Przychodzę tutaj z kilkoma pytaniami z którymi mam nadzieje ktoś mi pomoże bo nie jestem za bardzo w temacie 😉

Sytuacja wygląda w następujący sposób:

Mieszkam w domku jednorodzinnym z neostrada 20Mb/s.Niestety w obecnych czasach jest to troszkę mała prędkość.Od naszych domków jednorodzinnych (jest ich może jakoś 15-20)  po drugiej stronie ulicy dosłownie 100m dalej znajduje się osiedle z upragnionym światłowodem.Dodatkowo na naszej ulicy znajduje się mały serwis Renault który również posiada złącze światłowodowe (jest on jakoś jakieś 5 domków dalej w lini ciągłej).Wypełniałem już formularz z chęcią zamontowania światłowodu.I tutaj moje pytanie czy można gdzieś sprawdzić czy planowane są jakieś inwestycje w mojej okolicy?

Wiem że sam takim formularzem nic nie zdziałam ani sam nie mogę podłączyć sobie tego z własnej kieszeni.Internet światłowodowy jest dosłownie z obu stron lecz nasz punkt został pominięty i czy jest jakaś szansa aby został podłączony.

Z obecną neostrada też nie da się nic zrobić ponieważ rozmawałem już wielokrotnie czy to w salonie czy przez telefon,a śladowe powiększenie np o 10Mb/s też mnie nie zbyt ratuje ponieważ dużo plików muszę pobierać oraz wysyłać co zajmuje strasznie dużo czasu.

Z góry przepraszam za chaos w poście ale mam nadzieje że ktoś się połapie o co chodzi,jeśli będzie coś nie jasne to śmiało pytać.

Pozdrawiam

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet domowy

@DobryChłopak jest możliwość sprawdzenia. Polecam stronę UKE:

https://mapbook.uke.gov.pl/

oraz:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Tutaj garść informacji, jeżeli inwestycja w okolicy jest realizowana z programu POPC:

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Internet domowy

@DobryChłopak  można próbować zgłaszać zapotrzebowanie, pisać wnioski, z tym że nie ma co się spodziewać szybkich reakcji ponieważ Twój adres nie jest tzw. "białą plamą", jakiś tam dostęp do neta masz. Oczywiście nie znaczy to żeby się nie starać o lepsze łącze, tym bardziej że jak piszesz światłowód jest w pobliżu. Powodzenia. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Internet domowy

@DobryChłopak Wiesz co to nie jest tak, że ktoś pominął Twój adres. Skoro był to projekt to zawsze jest info, jakie adresy są w nim ujęte. Jest tu mnóstwo wątków, pytań i odpowiedzi jaka może być przyczyna. Super, że wypełniłeś formularz. Jeśli jest Was więcej polecam wysyłać zbiorczo.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Internet domowy

Polecam zadzwonić i się dowiedzieć 😉

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Internet domowy

Dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanko.

Czy wszystkie dane na stronie UKE są prawidłowe ? Kto uzupełnia dane o dostępności 

Chodzi mi o to że pokazuje na moim adresie dostępność o internecie z innej sieci ale na stronie dostawcy natomiast nie pokazuje dostępności.

Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kontakt telefoniczny ale takie pytanie czysto teoretycznie 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy

Bo to, że operator deklaruje usługi, to mogą być usługi dla firm a nie dla przeciętnego Kowalskiego.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Internet domowy

Rozumiem

Dziękuje bardzo 😉