Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange zawiesza-blokuje routera


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

Witam

Posiadam usługę internetu domowego.

Od pewnego czasu obserwuje zjawisku zawieszania się ,blokowania routera.

Pomaga tylko i wyłącznie Twardy reset ,czyli wyłączenie z prądu.

Sieć LAN działa i wszystkie lampki w routerze wskazują że jest ok. ale nie ma netu.

Zmieniałem router ,zmieniałem karty SIM, zmieniałem zasilacze ,kupiłem UPS i nic. Testowałem routery,wygrywałem nowe softy itd .

Dzwoniłem do Orange do pomocy technicznej ,kazali czekać i najzwyczajniej w świecie "olali mnie"

Zależy mi na stabilnością bo mam sterowanie panelami, sterowanie ogrzewaniem, sterowanie kamerą.

I z racji pracy wyjeżdżam na dłużej i nie ma kto zresetować routera.

Czyli reasumując mam usługę , która nie działa , właśnie w tej chwili jestem w pracy poza domem i nie mam łączności już drugi tydzień.

W internecie problem jest znany i do tej pory nie rozwiązany przez Orange.

 

7 ODPOW. 7

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

Miałam ten sam problem przy TP-Link, pomogła wymiana sprzętu na nowy.

Infolinia widziała fakt wyłączenia się internetu, nie potrafili znaleźć przyczyny, dlaczego router nie ponawia łączenia.

Twierdzili, że to normalne, że łącze resetuje się raz w ciągu dnia i nie wiedzą dlaczego nie przywraca się do poprawnej funkcjonalności.

Po za kupie nowego routera, też TP-Link, ale nowsza wersja, problem zniknął.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

Jaki router ? Jeśli od Orange to zgłoś wymianę urządzenia.

A... LTE - nie doczytałem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

 

Mam dwa routery D-Link DWR-966, koszt jednego to ok.1200-1300zl.

Skończyła mi się umowa, jeśli nie rozwiąże problemu to zmienię dostawcę.

Inwestować w następny router nie bardzo mam ochotę no i wynik nie pewny ,jest dużo wpisów w necie z tym samym problemem.

Jaki dokładnie model Tp-Linka masz ?Połączenie -internet się resetuje, ale  powinien wracać ,a nie wieszać router.

Ja w tej chwili nie mogę nadzorować ogrzewania, nie widzę paneli fotowoltaicznych i nie mam nadzoru nad posesja -kamera i to trwa już dwa tygodnie.

Przecież pisałem że dzwoniłem na infolinię z tydzień temu i czekam....mieli oddzwonić 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

@gutekbull na obu routerach dzieje się tak samo? Reset do fabryki i upgrade softu robiłeś? Przedstaw modem w inne miejsce , bardziej doświetlone...

Anonim

Nie dotyczy

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

@gutekbull  może czasowy wyłącznik prądu, dziwne zachowanie modemu LTE, nie spotkałem się z czymś takim. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Internet Orange zawiesza-blokuje routera

A ja się spotkałem ,bardzo normalne zjawisko w Orange ,bardzo dużo ludzi ma z tym problem wystarczy Google ,a zresztą post wyżej też ktoś mówi o podobnej sytuacji.

Co do resetów itp. wgrałem nawet na jednym z dwóch routerów soft Norweski i jeszcze szybciej się zawiesił jak na Polskim.

Wyłącznik czasowy już kupiłem, ale jestem poza domem 🙂

Z tym można żyć pod warunkiem że jest się w domu !

Wydaje mi się ,że internet Orange nie nadaje się dla ludzi którzy wyjeżdżają z domu bo wtedy nie ma kto zresetować i traci się kontrolę 

Chciałem kupić Asusa 4G AC68U AC1900 ,ale znalazłem w necie wpisy ludzi którzy na nim mają ten sam problem ☹️

Jeśli mam wydać 1300zl na kolejny router to muszę mieć pewność , że będzie ok.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Internet Orange zawiesza-blokuje routera


@gutekbullnapisał(-a)

☹️

Jeśli mam wydać 1300zl na kolejny router to muszę mieć pewność , że będzie ok.


Jeżeli masz zacięcie majsterkowicza, możesz spróbować zbudować swój własny router. Może zainspiruje cię np. ten zasób: https://teklager.se/en/knowledge-base/apu3-pfsense-lte-3g-modem-configuration/. Musiałbyś kupić platformę APU i dobrać moduł modemu. To prawda, że też wydasz nieco (choć raczej nie więcej niż 800-1000zł), ale na sprzęt którego nie zgruzujesz w razie niepowodzenia i będziesz mógł go użyć do dalszych eksperymentów i poszukiwań, jak też użyć go do innych zastosowań w dziedzinie domowej automatyki. Płytki APU z osprzętem są dostępne u polskich sprzedawców. Karty modemów - na allegro w niewielkich cenach.