Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

 Witam. Posiadam od dzisiaj internet światłowodowy z "promocji" studenckiej 100 mb/s za 70 zł. Umowa jest zawarta na okres 6 miesięcy z automatycznym przedłużeniem na 3 miesiące. Oczywiście mam również 14 dniowy zwrot jeżeli mi nie będzie mi oferta odpowiadać. Chciałbym się zapytać jak to jest z możliwością rezygnacji po 5-6 miesiącach bez automatycznego przedłużania umowy? Czy jest taka możliwość np. miesiąc wcześniej przed końcem umowy zrezygnować bez dodatkowych opłat? Ewentualnie zakończenie umowy po 9 miesiącach bez kolejnych 3 miesięcy. Czy ktoś już przechodził przez to i mógł się podzielić doświadczeniem? Z tego co wiem to ciężko i są naliczane duże opłaty za rezygnację przed czasem. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Możesz zrezygnować jedynie na koniec pierwszego okresu 6 miesięcy.
A skąd masz info, że umowa przedłuża się na 3 miesiące?
Regulamin nic o tym nie mówi http://swiatlowod.orange.pl/student/Regulamin_1P_6m_swiatlowod_dla%20studentow_proba_pojed.pdf
Masz jakieś info w papierach o tym?

 

edit: rok temu umowa się przedłużała i było info w zeszłorocznym regulaminie http://klient.orange.pl/studencka/regulamin.pdf


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Tak, mam w umowie zapis dokładniej brzmi tak:

1. Umowę zawieramy na czas określony 6 miesięcy, liczony od rozpoczęcia świadczenia Usługi.

2. Po okresie na jaki Umowa została zawarta, tj. po 6 miesiącach przedłuży się ona na czas określony 3 miesięcy. W tym okresie będą Państwo ponosić opłaty abonamentowe jak w ostatnim miesiącu przed przedłużeniem.

3. Po okresie na jaki Umowa została przedłużona, tj. po 3 miesiącach każdorazowo będzie ona przedłużana na kolejny czas określony 3 miesięcy. Opłaty abonamentowa pozostaną bez zmian.

 

Według mnie jest to niezgodne z prawem, i gdzieś czytałem o tym, że Orange ma zapłacić za to automatyczne przedłużanie wysokie kary. Czyli jak rozumiem mogę miesiąc wcześniej przed końcem umowy zgłosić rezygnację bez dodatkowych gigantycznych opłat za całość umowy oraz problemów? Szkoda, że takiego zapisu nie ma w umowie.. ale jednak chciałbym mieć pewność bo może ktoś spotkał się z taką samą sytuacją jak ja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Kara dotyczy nie faktu przedłużania, ale tylko tego, że część klientów nie było informowana o tym lub nie dano im wyboru (bo te przedłużenie to opcja a nie mus, ponadto zawsze można ją zmienić). Decyzja UOKIKu nie jest ciągle prawomocna.

Jeśli masz tak w umowie, to musisz po prostu przed końcem zgłosić - albo wyłączenie automatycznego przedłużenia (wtedy umowa przejdzie na czas nieokreślony z większą opłatą) albo rezygnację z usługi. Umowy terminowych nie trzeba wypowiadać (regulamin tego nie precyzuje). Nie warto zostawiać na ostatni dzień jednak zgłoszenia chęci rezygnacji bo decyduje data wpływu informacji do Orange.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Ok dziękuje za odpowiedz. Czyli miałbym w 5 miesiącu zgłosić rezygnację z usługi pisemnie i teraz jaka jest szansa że zostanie zaakceptowana rezygnacja? Oraz czy mogą być z tego powodu naliczone jakieś dodatkowe opłaty. Oraz co z kwestią zwrotu sprzętu, trzeba wysyłać czy ktoś z Orange odbierze? I jeszcze ostatnia sprawa, czy po pierwszym przedłużeniu na 3 miesiące jest taka sama możliwość rezygnacji jak przed 6 miesiącem. Pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Rezygnacja zawsze jest przyjmowana.

Co do zwrotu sprzętu - to dokładnie zależy od rodzaju sprzętu i dokładnej technologii.

Z tego co wiem (choć może się mylę) jeśli masz oddzielnie ont lub terminale z zasilaniem wstecznym - to raczej nie powinieneś ich sam wyciągać.

A jakie urządzenia dostałeś?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Spokojnie wyślij rezygnację już teraz z zaznaczeniem w niej na kiedy ma przypadać rozwiązanie umowy (po okresie zastrzeżonym). Wtedy nie będziesz się martwił że przegapisz termin. Nigdzie nie jest napisane kiedy można to zrobić. Sam  wysyłałem kiedyś wypowiedzenie 15 miesięcy wcześniej (umowa była 24 msc) i nikt nie robił problemu. Przyjęli i zgodnie z umową internet wyłączono.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Te rozwiązania rodzi czasem problem gdy zajdzie konieczność wymiany sprzętu, ale teoretycznie można i od razu.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Ok dziękuje bardzo za odpowiedzi. Jest gdzieś wzór jak ma wyglądać wniosek o rozwiązanie umowy w określonym czasie? Oraz czy mógłbym na przykład wysłać pismo rezygnacji z internetu przykładowo w czerwcu, po 6+3 miesiącach i nie będzie z tym problemu? Czy musi być przed tymi 6 miesiącami, tak aby nie zostało przedłużone automatycznie na 3? Pozdrawiam i dziękuje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Internet światłowodowy studencki 100mb/s a rezygnacja

Nie możesz teraz zrobić by rezygnować 6+3. Twoje pismo jest wprowadzenie do systemu jako zamówienie. Aby umowa po 6 miesiącach mogła przedłużyć się o 3 miesiące - potrzebne jest kolejne zamówienie. A niestety można mieć jedno zamówienie w realizacji na raz.

Wypowiedzenie powinno być złożone przed okresem końca umowy w danym momencie (decyduje data wpływu).

Wydaje mi się, że maj będzie dobrym terminem w wariancie 6+3.

Wzór np tu http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2005932/4108149768.pdf