Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Instalacja ethernet

@PARANOJA miałeś taką sytuację? Jako instalator nie prowadził bym dodatkowo przewodów od routera do innych urządzeń. Inna sprawa, aby załatwić to grzecznościowo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Instalacja ethernet

Cześć,

Skrętka kat 5, aby "przeszła" pomiary standaryzujące nie może być dłuższa nic 96-98m. Wszystko zależy również od dokładności jej ułożenia i od jakości samego kabla. Wszelakie zagięcia, ostre skręty, zagniecenia burzą delikatną w sumie strukturę kabla. Powoduje to (prócz kwalifikacji sieci jako niespełniającej założenia kategorii) spowolnienie transmisji. Wspomnę również, że zarobienie we własnym zakresie wtyczek RJ 45 może powodować problemy. Prócz faktu, iż istnieją różne rodzaje wtyczek (noże przeznaczone do linki i drutu), to jeszcze dokładność wykonania i jakość zaciskarki mają wpływ na jakość takiego przewodu. Aby wszystko było zgodne "ze sztuką", należy rozszyć oba końce kabla na gniazdach RJ45 i dopiero krótkimi patchcordami połączyć sprzęt z gniazdem. Z tego, co wiem monterzy mogą wykonać takie zlecenie (30-40 mb to nie jest ani mało, ani dużo-zależy w jakim terenie-ile przebić i jak ułożony kabel),a czy zrobią to odpłatnie czy w ramach zlecenia, zależy również od pakietu jaki masz zamówiony. Do IPTV przy różnych miejscach ustawienia dekodera i modemu układają bezpłatnie  🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Instalacja ethernet

@ketrasaArtur  jako instalator który robi dla.orange zrobiłbys taka instalację 😉

 

PT ma określone wytyczne co i jak ma do wykonania. Nie pamiętam dokładnie tego zakresu. 

Natomiast jeżeli klient chce przewierty przez np 5 ścian to monter może odmówić takiej instalacji. Samo położenie kabla to nie problem.

Ogólnie PT to dobre chłopaki i nie ma z ich strony problemu.

 

Ok. Ja że swojej strony kończę w tym temacie. Co miałem do powiedzenia powiedziałem  😜


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Instalacja ethernet

@PARANOJA tu się zgadzam z Tobą, że jak się dobrze zagada, to technik zrobi to co klient sobie życzy. Jak miałem Neostradę, to nigdy nawet nie doliczyli mi opłaty za wezwanie do naprawy.