Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja Neostrady


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Instalacja Neostrady

Witam, chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda instalacja neostrady do domu jednorodzinnego na 1 pietro ...

Kabel mam zakopany ok 8-10m od domu

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Neostrady

@SeQQuPL  przez plac można ziemią, potem po elewacji, bo wiercenie raczej odpada, ja mam ze słupa na elewację, mniej kopania i szybka instalacja, na posesji można przygotować teren, znajomy sam kabel ziemią do płotu przyciągnął z domu, potem instalacja w mig była.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Instalacja Neostrady

@SeQQuPL  Jeżeli nie masz kabla w domu i trzeba użyć łopaty na twojej działce, to technik nie będzie kopał, tylko stwierdzi brak kabla, do dokopania 10m.

Ten zakopany kabel, to kabel Orange czy twój własny?  Czy kabel jest na twojej posesji?

Czy są jakieś przeszkody pomiędzy twoim domem, a zakopanym kablem?

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Instalacja Neostrady

Czyli dołek i kabel i gniazdo w domu to mój interes? 

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Neostrady


@SeQQuPLnapisał(-a)

Czyli dołek i kabel i gniazdo w domu to mój interes? 


Tak jak piszesz, resztę instalator zrobi 😉

Wystarczy kabel do gniazdka dociągnąć, tam już pospawa instalator resztę 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Instalacja Neostrady

W ogólności to nie Twoje zadanie. Ale technik może stwierdzić BMT (brak możliwości technicznych).

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Instalacja Neostrady

A jak "zlutować" ten kabel bo tam jest chyba poprostu uciety i zadnego zapasu chyba nie ma

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Neostrady

@Piotrekk85teoretycznie robota firmy co podpina światłowód, ale in plus jest jak klient ma kabel pociągnięty od domu do płotu, stosowna Rury HDPE RHDPE do kabli światłowodowych i światłowód można kupić samemu, koszt nie jest duży, inna opcja to liczyć aż firma to zrobi, ale czasem brak kasy na inwestycję takową, termin może być odległy.

@SeQQuPL  instalatorzy mają spawarki do światłowodu, tego kabla się nie lutuje, zgrzewa 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Instalacja Neostrady

Kilka dni temu SeQQuPL pisał, że światła jeszcze nie ma. Tym bardziej w ramach POPC operatorzy dostają kasę na wszystko. Podejrzewam że chodzi o miedź. Orange tak pocięło stawki, podzieliło zadania partnerów technicznych na różne ekipy, więc przeciętny Kowalski na wsi musi robić wiele sam.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Instalacja Neostrady

Tak , jak w temacie , chodzi o miedź ( neostrade)