Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączający się internet


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rozłączający się internet

Witam,

Chciałbym opisać mój problem otóż co chwilę rozłącza mi internet, są dni że działa normalnie a są też takie w których co chwile przerywa połączenie. Router wymieniałem już z 4 razy i ciągle po kilku tygodniach problem wraca czy to może być winna kabla telefonicznego ? Jak mogę zgłosić taką usterkę ? Co mógłbym zrobić ?

8 ODPOW. 8

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Rozłączający się internet

Witaj @meplisto1990  masz światłowód czy miedziany internet ?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rozłączający się internet

1/10 mb  nie nazwał bym tego miedziany ot jakiś drut to już jest tragedia z tym internetem,  jak zrobić żeby wymienili kabel od słupa do puszki na bloku. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Rozłączający się internet

Czy jak zrywa połączenie, kontrolka od synchronizacji świeci się, czy miga i na jaki kolor?

 

Zgłoszenie zawsze możesz zrobić na BOK: https://www.orange.pl/view/kontakt, jak również poprosić o sprawdzenie linii telefonicznej, czy prawidłowa jest synchronizacja.

Diagnostykę możesz również zrobić przez apkę Mój FunBox.

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Rozłączający się internet

@meplisto1990  Internet może ci się rozłączać od od słabego łącza pewno chwilami spada prędkość internetu . możesz zgłosić  na czacie lub pod nr 510100100  i jeśli nie będą umieli pomóc technicy Orange to możesz opisać i   złożyć reklamację .
a co do wymiany infostrukture Orange raczej inwestuje już w światłowód .


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Rozłączający się internet

to już było robione sprawdzali, resetowali, router zmieniałem chyba z 4 razy na liveboxa, funboxa też przerabiałem czy ma ktoś z państwa może własny router lub mógł by polecić jakiś zamiennik.
Kolor raz się zmienia czerwony a innym razem nie, rozłącza mi wczytywanie  przeglądarki, lola, film itp


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Rozłączający się internet

To już jest problem z synchronizacją linii. Zgłosić jako reklamację.

Koniecznie trzeba również sprawdzić linię, ale fizycznie przez technika, jeżeli tak jak piszesz, stan jest kiepski.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Rozłączający się internet

@ketrasaArtur synchronizacją linii to jedno ale pewno tez jest centrala daleko a tym dalej tym ma słabsze łącze i trudniej jest  synchronizacją linii może też być gdzieś uszkodzona  infostroktura  🙂 tu to bardziej pisanie reklamacji potrzebne 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Rozłączający się internet

@Citi2017 Tak jak podajesz, reklamacja, ale jeszcze z dodaniem o stanie linii.

@meplisto1990 jak daleko masz do centrali? Czy jak łączysz się z internetem, to prędkość masz na poziome 10 Mbps, czy mniejszą?