Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@pirenej niestety teraz nie ma wzięcia na teletechników.... wszystko robią elektrycy. 

Jedni czują temat i ogarniają o co w tym chodzi, a inni... mniej. 😉

Ale i tak wszyscy to robią... A skoro robią, to raczej tutaj też dadzą radę. Wytyczne Inwestor już zna. Będzie mógł nadzorować... 

 

P.S. To też czasami działa w drugą stronę: teletechnicy ogarniają elektrykę. I tutaj rzadko kiedy są jakieś niespodzianki. 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

Jak kiedyś w biurze szef zlecił takiemu jednemu elektrykowi, takiemu "od esów", rozprowadzenie ethernetu, to potem musiałem po nim każde jedno gniazdko poprzeszywać.

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@pirenej wyjątek potwierdza regułę... 🙂

 

A poważnie - to jest Polska. Tutaj wszyscy wszystko robią i na wszystkim się znają.... A już na bank:

1. Na piłce nożnej,

2. Na remontach [jeden do wszystkiego],

3. Na polityce,

4. Na elektryce [wynika z pkt. 2].

 

😄

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@Anonim 

1. Na piłce nożnej - się nie znam, a nawet jej nie lubię (są ciekawsze sporty)

2. Na remontach - u siebie i dla siebie zrobię wszystko od A do Z (podkreślam dla siebie)

3. Na polityce - nie cierpię polityki (🙈🙉🙊)

4. Na elektryce - podczas kapitalnego remontu zaprojektowałem i wykonałem instalację (u siebie) zatwierdzone i odebrane przez ENEA SA.

Edit.

Ale zeszliśmy z pierwotnego tematu 😁.

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@slav72 :

1. Też nie lubię.... [co jest???!!!  zaraz pewnie będzie larum !], 🙂

2. Czyli tak jak pisałem - na wszystkim.

3. Nie mów, że nie wdajesz się w dyskusje rodzinne... albo w pracy, nie wierzę ! Wszyscy to robią. Ba nawet się kłócą a co gorsza nawet czasami biją.... 😞

4. No... skoro masz do tego uprawnienia.... to nie sztuka. Sztuka to jest to robić bez jakiegokolwiek przygotowania zawodowego [malarz, fliziarz, hudraulik, regipsiarz, etc]. A no i najlepiej jeden "S" 16A typ B [bo takie majom być i już] a do tego jedno za drugim 30 - 40 gniazdek. Wszystkie połączone kablem YDYp 3x1,5mm2. Mniam... 🙂

 

[Edycja] Nie schodzimy z tematu. Autor pisał, ze robi remont. Niech wie czego ma się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę. To raczej etap gdzie trzeba mieć świadomość, że się będzie tam spało i ma być bezpiecznie... Jak możesz @slav72 to napisz autorowi wątku kilka dobrych rad dotyczących instalacji elektrycznej w łazienkach i kuchni. Niech wie, że to trzeba zrobić z głową. 🙂

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@Anonim  

ad. 2 ale jak pisałem tylko u siebie, u innych nawet w rodzinie się nie podejmuję

ad. 3 możesz nie wierzyć, ale na poważnie omijam szerokim łukiem (psuje mi to humor i apetyt)

ad. 4 robiłem uprawnienia w NOT


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne


@Anonimnapisał(-a)

 

Tutaj wszyscy wszystko robią i na wszystkim się znają.... ]


... poza rozkminieniem iptv w orange bez funboksa


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@Keszocaj rurki pod podłogą i w ścianach to podstawa. Ja jednak bym zaczął od rozrysowania sieci w mieszkaniu według potrzeb  i dołożył coś więcej na zapas. Przede wszystkim musisz znać sposób wejścia kabla zewnętrznego do lokalu. To jest podstawą, aby tak zrobić punkt styku, aby sieć wewnętrzna grała z zewnętrzną.  Musisz znaleźć punkt dystrybucyjny o którym nic nie piszesz. Czy do domu są  jakieś rurki, czy z klatki schodowej będzie kabel wchodził przez ścianę wejściową przewiertem? 

To pierwsze. Drugim jest rozprowadzenie kabli eth tak, aby były najbardziej elastyczne w łączeniu  i funkcjonalności. Jeśli modem postawisz w centralnym punkcie przy TV zyskasz na mobilności, bo pierwszy dekoder  połączysz krótkim jakbym ETH do modemu, przez co unikniesz problemów z wifi. Do modemu od punktu wejścia kabla do domu musisz ułożyć rurkę  z pilotem na światłowód i na dwa kable zwrotne do punktu dystrybucyjnego ( chyba, że chcesz go urządzić przy modemie) że switchem, który rozdzieli sygnał na resztę pomieszczeń.  Pomyśl w razie czego o multiroomie TV, który  również najlepiej pracuje po kablu czy o dodatkowych urządzeniach w domu, które również potrzebować będą  LAN czy wifi.  Im więcej kablu w różne miejsca ułożysz, tym mniej później bałaganu będziesz miał  z siecią. Pamiętaj  o gniazdach elektrycznych dal modemu, dekodera, i RTV, oraz ewentualnie switcha  w punkcie dystrybucyjnym. Pamiętaj o tym, że rurki powinny wychodzić w tylnej części puszek podtynkowych, a kable dawaj z odpowiednim zapasem  by je łatwo było rozszyc. Zawsze  się radź  bardziej ovlatanych, nawet z wyborem  kabla czy gniazd..Nie wszystkie są tej samej jakości  i nie warto oszczędzać

Podaj więcej szczegółów, podpowiemy 

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@agat13 No i weź to proszę przeczytaj teraz sam.... Tak zagmatwałeś, że chłop jak nie "branżowy" to od razu powinien lecieć tym twoim opisem do tego swojego "elektryka"... i jaja to będą jak ten nic z tego nie będzie widział...

Ja mam lepszy pomysł... Inwestorze - szukaj projektanta, który zrobi porządny projekt sieci LAN + FTTH w Twoim domu.

Zlecacie projekty łazienek, to czemu nikt nie zleci takiego projektu...? Będzie projekt, będzie potem sieć działać idealnie... 

🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@Anonim  życie jest zagmatwane..jeśli ktoś pyta, odpowiadam. Wiem, że sam tego ani nie rozplanuje, ani nie zrobi 

Trzeba wiedzieć co i jak się chce zrobić i osiągnąć. To wydaje mi się dobry plan i zwróciłem uwagę na wszystkie aspekty techniczne. Niedomówienia byłyby najgorsze, bo jak się raz czegoś nie wykona, później po prostu nie da rady czegoś zrobić...

Jakbym ja dostał taki opis, wiedziałbym co z tym zrobić...Zważ jednak, że my doradzamy w ciemno...I to bardziej jest podpowiedź na co uczulić wykonawcę niż gotowy pomysł na...Pomyślmy, jaki jest sens pisać o rurce od-do skoro nie wiemy gdzie instalatorzy wejdą  do lokalu??