Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

Od 2 lat korzystam ze światłowodu Orange. Nigdy nie było większych problemów, ale wczoraj zauważyłem coś dziwnego. Nie ładują mi się niektóre strony internetowe. Przykładowo: shutterstock.com, onet.pl, flickr.com, tvn.pl

 

Nie wiem co się dzieje, bo jeśli włączę sobie VPN w Operze i ustawię np. Europę, czy Amerykę - wszystko działa jak należy i strony wchodzą normalnie.

To samo dzieje się na wszystkich komputerach/telefonach podłączonych do mojej sieci. Oczywiście telefon po odłączeniu od domowego WiFi korzystając z polączenia przez sieć komórkową otwiera wszystko.

 

Czy ma ktoś podobny problem i mógłby podpowiedzieć jakieś rozwiązanie?

Z góry wielkie dzięki!

 

 

23 ODPOW. 23

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@veeteq  u mnie podane przez ciebie strony ładują się bez problemu, na laptopie przez Edge i telefonie przez Google (obydwa po wifi, światłowód Orange).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

No wiem, że to nie jest normalna sytuacja, ale dzieje mi się tak od wczoraj, a zupełnie nie wiem gdzie sprawdzić co blokuje mi te strony. Sam niczego nie ustawiałem (firewalle itp.) po prostu przestały wczoraj działać...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

Tym bardziej, że po VPN wszystko chodzi normalnie, a blokuje się kiedy chcę wejść ot tak po prostu ze swojego adresu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 72
  • 605
  • 3

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@veeteq Hm, może te strony jakoś blokują Twoje IP? Bo rozumiem, że je zmieniasz za sprawą VPN i wtedy wszystko jest OK.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@bezaikropka To w sumie też dziwne, bo niby czemu miały by tak robić? Po włączeniu VPN jest OK, ale ten zestaw stron jest dość przypadkowo rozrzucony.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 72
  • 605
  • 3

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

Czasem strony blokują IP, np. gdy ktoś łamie ich regulamin. W Orange IP jest zmienny więc może obecnie przypisało Ci taki zablokowany adres. Ale, to tylko moje przypuszczenia.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7645
  • 31

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

Działaj więc przez VPN i po sprawie. Szkoda czasu na dochodzenia.

Anonim

Nie dotyczy

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@veeteq  przy zmiennym IP operatora, to co masz, to normalka, sporo spamerów jest w Orange, pula IP nie jest z gumy, korzystaj z VPN i problem minie 😉

Tak na marginesie, u mnie te strony działają 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@veeteq  Coś namieszałeś w ustawieniach sieci albo twój IP dostał bana.