Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

etam, namieszał. Sam kilka dni miałem coś podobnego. Stronki moje ulubione się nie ładowały, a net normalnie był. Ja bym podejrzał, na przykład w linii statusu przeglądarki, czy nie wisi na czymś takim jak: "Oczekiwanie na https://click.ad.server.whatever.wherever.com"


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

90% takich akcji to wina użytkowników. Samo się nie zrobiło 😁 Ładują jakieś VPN, Adblock'i, wykluczenia, wyjątki, przekierowania portów, a później "oj panie coś mi nie działa".


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@marder Jeśli bym cokolwiek sam zmieniał w ustawieniach to bym się nie dziwił, że nie działa tylko próbował to odkręcić. W pewnej chwili po prostu przestało działać i tyle. Zero zmian w przeglądarkach (zresztą sprawdzałem na trzech) czy w innych ustawieniach. Z VPN nie korzystam na codzień. Jest wbudowany w Operę, więc sobie po prostu sprawdziłem z ciekawości czy po włączeniu coś się zmieni.

Tym bardziej, że "zablokowane" strony są w zasadzie losowe. Jeśli chodzi o blokowanie reklam to owszem - korzystam, ale tu również nie zmieniałem nic od wielu miesięcy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@veeteq Spróbuj wymusić zmianę IP publicznego np przez restart modemu. Zerknij w menu modemu  jaki masz teraz i wyłącz modem na dłuższą chwilę. Zerknij po włączeniu ponownym czy zmienił się IP i zrób testy stron.To zrobisz sam 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@agat13 Robiłem restart, ale może zbyt krótko. Nie sprawdzałem również czy zmienił się IP publiczny. Zrobię jeszcze raz i zobaczę czy pomogło. Dam znać.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@veeteq No dziwne bo przecież tvn czy onet nikomu nie blokuje stron. Miałem kiedyś przypadek z jedną stroną dewelopera gier komputerowych który sobie całe pule IP blokował ale to chyba wynikało z jakiś hackerskich ataków i pewnej nieudolności ich informatyków. A ponieważ ich gry można było kupić tylko na ich stronie to taki trochę strzał w kolano.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@marder I to mnie dziwi. Tym bardziej, że blokuje mnie tvn, gdzie mam wykupiony np. abonament playera (co dziwne strona player.pl mi działa normalnie)... Nie sądzę, że wina leży po ich stronie i dlatego szukam u siebie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@agat13 Po ponownym restarcie publiczny IP się zmienił, ale niestety to nie pomogło i strony nadal nie wchodzą. 😞


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

Pisałem wyżej, ale napiszę to wyraźniej. Spójrz na pasek statusu, czy nie stoi w oczekiwaniu na zawartość z któregoś z serwisów pomocniczych, analitycznych lub reklamowych. W sposób bardziej systematyczny możesz to podejrzeć w narzędziach deweloperskich w zakładce "Sieć".


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 34
  • 0

Nie działają niektóre strony internetowe. O co chodzi?

@pirenej Dla onetu mam w narzędziach w zakładce "Sieć" coś takiego, jak w załączonym obrazku.

 

Zrzut ekranu 2022-02-2 o 15.22.24.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga