Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

Witam,

Mam pytania dotyczące światłowodu Orange. Zastanawiam się nad przeniesieniem do Orange.

Chciałbym uzyskać informację na temat kilku kwestii:

1. Czy w Orange w światłowodzie 1 Gb jest możliwe korzystanie z IPv4. Niestety po IPv6 mam problem żeby połączyć się z VPN w firmie.

2. Czy jest możliwość skonfigurowania routera od Orange jako mostu/jako przeźroczystego routera i podpięcie swojego routera?

3. Czy jeśli nie ma możliwości wpięcia swojego routera to czy na routerze od dostawcy jest możliwość konfiguracji VPN aby łączyć się z siecią z poza miejsca zamieszkania?

4. Czy jest problem z konfiguracja DDNS do skonfigurowania Qnapa?  

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13348
  • 54738
  • 647

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

@grzegorzkrk1  1, tak

2, nie 

3 jeśli zamówisz zewnętrzny ONT przy instalacji, to go dostaniesz, a wtedy instaluj swój odpowiedni router 

4 nie

O podłączaniu własnego sprzętu i warunkach jakie musi spełniać napisano wiele mądrych rzeczy na forum...warto poczytać 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Informacje dotyczące światłowodu

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy przy podpisaniu umowy internet plus TV też mogę dostać ONT żeby wpiąć swój router?

Czy mogę prosić o jakiegoś linka gdzie są zebrane informację o routerze który można podpiąć? 

Ja aktualnie mam teraz ASUSA RT-AX88U czy on się nada?

Będę pewnie z czasem chciał zmienić na Asusa ROG Rapture GT-BE98

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13348
  • 54738
  • 647

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

@grzegorzkrk1  ONT dostaniesz w każdej opcji usługi. To tylko konwerter i jak dobrze uzasadniać potrzebę, technik go zamontuje, ale tylko podczas instalacji. Później to raczej nieosiągalne.

Z IPTV się pomeczysz i do tego jest potrzebny router, który obsługuje VLAN i dość nieoczywista konfiguracja. 

Nikt nie zagwarantuje, że zadziała.

Musisz przeczytać wiele wątków o TV we własnym routerze i wyszukać co o tym modelu na forum było pisane 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1813
  • 8804
  • 69