Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Dotychczas najdłuższa awaria jaką miałem trwała 28godzin (miesiąc temu).

 

Obecna awaria trwa już ponad 50godzin.

Doradcy Orange twierdzą, że zostanie usunieta do 20.04.2021 - czyli przewidują ponad 12dni.

Mam prośbę o podzielenie się opiniami czy to dużo jak na Orange.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Rozwiązaniem mojej awarii (planowane 12dni) była instalacja swiatlowodu - Orange zainstalował swiatłowod na drugi dzien roboczy gdy poporsilem o skrocenie czasu oczekiwania wiec znacznie szybciej niz naprawiono neostrade.

 

Pozwole sobie to zaproponowac jako rozwiazanie tego watku (odpowiadam na prosbe administratora o wskazanie najtrafniejszej odpowiedzi)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

51 ODPOW. 51

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Zależy co jest przyczyną awarii. Jeśli jest to tudno usuwalne uszkodzenie, lub problematyczne ze względu na to, że trzeba np. wejść na teren prywatny kogoś innego a ten nie wyraża zgody to tak naprawdę nie wiadomo kiedy zostanie usunięte. Dla samego użytkownika internetu przerwa 1 godzinna to może być już dużo.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Trzy osoby u mnie pracuja zdalnie. To nie sa zarty.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?


@bgolab123napisał(-a)

Trzy osoby u mnie pracuja zdalnie. To nie sa zarty.


Dla Orange to na pewno też nie są żarty, ale musi być jakaś poważniejsza przyczyna. W zgłoszeniu powinna być informacja o przyczynie, pytanie czy konsultant będzie chciał Ci ją podać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Nie podaja. Poza tym nie rozumie, że wpisuja cos takiego. Technika nie widzialem na oczy. w 2 sekundy uwinał sie z robotą i diagnozą.

 

Prace w lokalu Klienta zakończone
2021-04-08 15:58:12
Technik wyruszył w drogę do lokalizacji Klienta
2021-04-08 15:58:10

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?


@bgolab123napisał(-a)

Dotychczas najdłuższa awaria jaką miałem trwała 28godzin (miesiąc temu).

 

Obecna awaria trwa już ponad 50godzin.

Doradcy Orange twierdzą, że zostanie usunieta do 20.04.2021 - czyli przewidują ponad 12dni.

Mam prośbę o podzielenie się opiniami czy to dużo jak na Orange.


Z Orange (jeszcze) nie mam doświadczeń w tym zakresie, ale jak miałem ADSL z Netii (ale na linii Orange) to kiedyś cały miesiąc trwały przepychanki zanim łącze naprawili. Wtedy była to zdaje się kwestia na styku kompetencji kilku ekip, kiedy wreszcie przysłali "właściwego" technika to uwinął się dosłownie w 5 minut. Wpisy w rejestrze zgłoszeń były podobnie kuriozalne jak to co cytujesz. Szczegółów nie pamiętam bo to już dawno było. No i nie było wtedy aż tak krytyczne. Wiem że to absolutnie nic nie pomoże, ale wyrazy współczucia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Przejde sie na spacer i moze ujrze gdzie ta "awaria". Dwie ulice rozkopane obok mnie od miesiaca (od pierwszej awarii) i nowe osiedle domkow + kilka nowych studzienek Orange;)


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

wrzuć fotki


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

@bgolab123 pisaliśmy już na ten temat. Uważam, że linia poprzez utratę parametrów skrajnych dla VDSL nie pozwala się modemowi zapiąć z centralą. Ustaliliśmy również, że z powodu dystansu ( około 1,7 km) łącze pracowało na parametrach granicznych i wystarczy jedna dodatkowa złączka, czy sąsiad na kablu ( parze) obok i cała dotychczasową harmonia i równowaga bierze w łeb. Monterzy o tym wiedzą i szczerze powiedziawszy zapewne nie mają koncepcji jak przywrócić poprzednia jakość przewodów....stąd uszkodzenie trudnousuwalne czyli długie w realizacji. Jest jeszcze aspekt instalacji ftth, który może mieć wpływ na reakcję na uszkodzenie miedzi....

Jak widzisz powodów może być wiele, a zdalnie i tak niczego nie wymyślimy 

Poza tym w weekend bym się nie spodziewał niestandardowych działań ze strony ekip kablowych, a instalacja FTTH już w poniedziałek... bądź dobrej myśli


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

@bgolab123  O ile mnie pamięć nie myli to awaria powinna być usunięta do 48 godzin. Później są naliczane bonifikaty dla klienta do abonamentu.