Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPv6 i Funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

IPv6 i Funbox 3.0

@robsit Niewiele możesz zrobić. Jeśli chcesz jednak mieć własny modem musisz załatwić sobie instalację dodatkowego ONT od Orange. Nie będzie to łatwe, ale nie niemożliwe. Będzie kosztowało asystę technika i trochę uporu i zachodu. Może Ci się udac, ale nie jest to na 100% pewne. Trzeba przebrnąć przez maxa i infolinię zgłaszając konieczność instalacji dodatkowego konwertera z powodów zmiany warunków sieciowych w domu ( przeniesienie modemu w inne miejsce za pomocą LAN) i chęć podłączenia własnego urządzenia z powodów administrowania siecią i gier. Mów jako jest, bo Orange to przecież Twój partner techniczny, nie wróg. Jeśli trafisz na osoby, które zrozumieją powody i będą chciały pomóc to bez problemu to załatwisz. Bez wizyty technika się jednak nie obejdzie, co kosztuje 149 zł


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

IPv6 i Funbox 3.0

P.S. Wracając jednak do głównego wątku posta uważam, że opcja zmiany IPv6 na IPv4 automatycznie po restarcie czy 24 godzinach jest wymuszona odpowiednią konfiguracją systemową u operatora. Skoro nie można tego zmienić na stałe na infolinii czy czacie oznacza, że taka opcja nie jest dopuszczalna i działa z automatu (oczywiście dla FB3.0, bo na moim FB2.0 nie...)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 21
  • 0

IPv6 i Funbox 3.0

Musi zbieg okoliczności, bo wraz z tymi fikołkami ipV6/ipv4 to światełko się zepsuło i jest 2,5/14 🙂 🙂 Max przyjął zgłoszenie, właśnie dzwonił technik 🙂 Teraz nie wiem czy resetować funbox czy czekać z tym co jest do przyjazdu 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

IPv6 i Funbox 3.0

@robsit To zależy kiedy się umówił na przyjazd technik...jeśli niedługo, czekaj. Jeśli nie dasz rady, zrób screeny z ujętą datą i godziną.

P.S. Wykorzystaj obecność technika. Wypytaj o szczegóły swojej instalacji i porozmawiaj, co należałoby zrobić, abyś dostał zewnętrzny ONT. To najlepsza okazja. Lepszej mieć nie możesz...

Podpowiem-zaprzyjaźnij się z technikiem, warto. Koniecznie wymieńcie się numerami telefonów, to się przydaje 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 21
  • 0

IPv6 i Funbox 3.0

Jutro po południu, ale zostawię to, mam zrobiony certyfikowany SpeedtestPro, więc też sobie wydrukuję jakby nagle poprawiło się do jutra.

Zobaczymy kto przyjdzie, jak Dymitr to przypomnę sobie rosyjski z podstawówki i jakoś pójdzie 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

IPv6 i Funbox 3.0

@robsit Pamiętaj, że technik to taki miejscowy Guru i więcej się od niego czasem dowiesz niż od 3 infolinii i 2 BOK-ów. Korzystaj z faktu, że będzie Ci dane widzieć go na miejscu

Anonim

Nie dotyczy

IPv6 i Funbox 3.0


@robsitnapisał(-a)

Pewnie było, ale może nie będę ukamienowany. wpisując login do neostrady w Funbox 3.0 i kończąc go .pl/ipv6 zauważam, że po jakimś czasie znika to ipv6 ? Czemu ?

To może dziwne, ale z ipv6 prędkość mam jakby wyższą, odczuwalnie, nie patrząc na żadne speedtesty.

Inna sprawa - czy pod szkiełko można podpiąć coś innego niż Funbox 3.0 ? Nawet mniej skomplikowanego ?


Podstawowa sprawa to, że IPV6 nie jest jeszcze standardem, nawet jak FunBox czy inny router utrzyma IPV6 w konfiguracji, to i tak na kolejnym punkcie styku będzie IPV4, sporo nadal urządzeń z IPV4 i dopuki działają w sieci globalnego internetu, nie będzie na stałe IPV6, tak na marginesie gro Operatorów, wymusza IPV4 na routerach/modemach klientów, bolują też zmianę tego, ba ja nie mam wcale dostępu do tej konfiguracji (IPV6/IPV4). Jeszcze dodam że nawet w GSM po LTE (Orange), IPV6 stwarza problemy i mus to zmiana na IPV4, co do szybkości, to bez różnicy czy korzystasz z IPV6 czy IPV4, ja w każdym razie na światłowodzie czy wcześniej na miedzianym łączu, tego nie zaobserwowałem i inni raczej też, masz jakąś usterkę na łączu i tyle w temacie.