Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Hasło do Neostrady - po zresetowaniu do ustawień fabrycznych nie mam dostępu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Hasło do Neostrady - po zresetowaniu do ustawień fabrycznych nie mam dostępu

Zresetowałem router Funbox 6 do ustawień fabrycznych i teraz nie mam dostępu do internetu. Po wejściu na 192.168.1.1 wymaga loginu i hasła do Neostrady. Na umowie tego nie ma. Wszędzie jakieś prace techniczne i nigdzie nie da się zalogować na swoje konto. Czyli mam czekać do poniedziałku bez dostępu do internetu?! Co za żart. Wszystko przez to że zresetowałem router do ustawień fabrycznych i zapomniał moich danych. Wcześniej resetowałem wiele razy i nie było takich problemów.

 

 

____________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18436
  • 52710
  • 710

Hasło do Neostrady

@alflord obecnie dane do logowania i hasło nie są udostępniane nikomu. Router sam je pobiera z serwera. Najczęściej trwa to około 5 minut. To czas konfiguracji routera po ustawieniach fabrycznych. Musisz więc poczekać do zakończenia prac serwisowych i ponownie uruchomić router, a on sam już pobieże odpowiednie dane.

Możesz teź spróbować na i folinii poprosić konsultanta o wygenerowanie danych loginu i hasła.

 

Link do konfiguracji FunBox-a:

https://www.orange.pl/omnibook/orange-funbox-3-0

Tak samo konfiguruje się FunBox-a 6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Hasło do Neostrady

@alflord  przypuszczam, że są to prace planowe ogólnie na systemach operatora, stąd brak dostępu między innymi do Mój Orange. Serwery autoryzacyjne, które po MAC adresie autoryzują dostępy dane pobierają właśnie z tych baz, które obecnie nie działają. Stąd brak możliwości zrobienia czegokolwiek po resecie. Max nie pomoże. Co jakiś czas resetuj modem. Byle nie za często...nie chcesz resetować, to zrób to gdy zobaczysz, że strona lub apka MO działają 

Sam pobierze dane myślę dziś po południu ( o ile już nie pobrał)


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Hasło do Neostrady


@alflordnapisał(-a)

Co za żart. Wszystko przez to że zresetowałem router do ustawień fabrycznych i zapomniał moich danych. Wcześniej resetowałem wiele razy i nie było takich problemów.


Żartem jest radosne reklamowanie przez użytkowników NO resetowania do fabryki wszystkiego dookoła. Przez to niektórzy userzy mogą pomyśleć, że to normalna procedura i tak trzeba robić codzienne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Hasło do Neostrady

@pirenej  w jednym masz rację, co za dużo, to niezdrowo...

Nikt nie twierdzi, że trzeba resetować co 12 godzin...uważam jednak, że to należy zrobić w przypadku problemów z modemem czy usługą po wcześniejszej diagnostyce i tylko w przypadku jeśli sami jesteśmy w stanie przywrócić ustawienia sprzed resetu

W przypadku niestabilnej pracy modemu ( kłopoty z wifi, zawieszanie się itp) restart i reset są kolejnymi krokami zanim zgłosi się reklamację, czy poleci do salonu wymieniać sprzęt...

Taka kolejność postępowania jest właściwa, a reset może nastąpić tylko po restarcie i analizie pracy urządzenia 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Hasło do Neostrady - po zresetowaniu do ustawień fabrycznych nie mam dostępu


@alflordnapisał(-a)

...

Wcześniej resetowałem wiele razy

...


A tak z czystej ciekawości: mógłbyś napisać dlaczego?