Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gniazdo telefoniczne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Gniazdo telefoniczne

@Sengei Rozwiń ten bałagan i ten żelowany (przychodzący z zewnątrz) połączony jest z tym z prawej (do gniazda i modemu. Pokaż na fotce jak sa połączone konkretne żyły. Warto przerobić to złącze, czyli obciąć te złączki uważając która żyła jest połączona z którą, odizolować i połączyć je skręcając ponownie (pominąć złączkę ETON (tego żelka) i skręcić mocno końcówki miedzianych drucików...

Może po prostu w tym miejscu (wskazuje na to opis co się dzieje jak ruszasz) może być słaby styk


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Gniazdo telefoniczne


@Sengeinapisał(-a)

Myślę też tylko mam obawy bo jak jedynie próbowałem rozkręcić sprawdzić ah potem zamontować internet po  przerywał router się resetował 


Nie wiem do końca co chciałeś tu powiedzieć, ale mam nadzieję, że nie robisz tego "na żywca", przy podłączonym modemie?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Nie chodzi że tylko odkręce śrubki i wyjme delikatnie przednią osłonę podłączoną do kabla nic nawet nie dotknęła i włożę spowrotem to od razu internet po podłączeniu ponownym resetował na początku kilkanaście razy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9940
  • 85

Gniazdo telefoniczne

@Sengei

zrób zgłoszenie uszkodzenia linii   na Orange czacie i jeśli potwierdzi się że nie jest uszkodzenie po stronie Orange to weź płatną asystę technika np.zamówienie technika do wykonania/ rozbudowy sieci domowej cena to 149zł.

Opłata za usługę Wykonanie sieci domowej zostanie pobrana w przypadku, gdy Technik wykona przynajmniej jedną z poniższych czynności:

  • zmieni miejsce zainstalowania modemu i dekodera, bez zmiany miejsca instalacji gniazdka optycznego
  • wykona dodatkowe gniazdka lub przeniesienie gniazda w mieszkaniu/lokalu oraz w obrębie budynku - na zewnątrz
  • ułoży do 25 m przewodu komputerowego (ethernetowego) lub telefonicznego w listwach instalacyjnych lub bezpośrednio na ścianie,
  • wykona przewierty w ściankach działowych,
  • zamontuje gniazdka telefoniczne i komputerowe (ethernetowe),
  • uruchomi usługi Orange na Twoim sprzęcie,

Asysta techniczna w linku Orange https://www.orange.pl/omnibook/asysta-techniczna#

Technik sprawdzi u Ciebie podłączenie linii. Jeśli będzie coś z podłączeniem  u Ciebie w domu  nie tak to poprawi. 

Pozdrawiam🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Gniazdo telefoniczne

@Sengei  linia to żywy organizm. Trzeba sprawdzić wszystkie punkty styku, wszystkie gniazda. Wystarczy zły kontakt i właśnie tak się zachowuje modem...

Tego typu uszkodzenia leżą w gestii techników bez żadnej asysty...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Mam pytanie ah jakie gniazdo telefoniczne jest takie najlepsze albo model


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Gniazdo telefoniczne

@Sengei  natynkowe z gniazdem RJ11


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9940
  • 85

Gniazdo telefoniczne

Takie jak pisze @agat13  natynkowe z gniazdem RJ11. Może byc takie gniazdo

Gniazdo telefoniczne 1xRJ11 6P4C natynkowe

 

Pablo5_0-1680197577555.jpeg

lub takie gniazdo które jest w linku

Gniazdo Modularne Natynkowe RJ 11(puszka) + PL gn

https://sklep.vega-tronik.eu/gniazdo-modularne-natynkowe-rj-11puszka-pl-gn-p-12702.html

🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

Gniazdo telefoniczne

@Sengei  dokładnie takie jak wyżej podpowiedział @Pablo5 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 61
  • 0

Gniazdo telefoniczne

Ah taki jest dobry jaki jest zamontowany i podłączony do routera 

 

IMG_20230330_202853.jpgIMG_20230330_202746.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał