Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox internet kablowy spadek prędkości


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Funbox internet kablowy spadek prędkości

Witam mieszkam na wsi posiadam funboxa i internet kablowy z prędkością do 15mb/S pobieranie od kilku lat zawsze miałem 700-900kb/S od tygodnia pobieranie spadło do 200kb/S i nie ma opcji żeby było więcej jakiś czas temu był problem z internetem co chwile router tracił połączenie z siecią dzwoniłem na infolinie i naprawili problem zdalnie jakby i mam pytanie mogli cos przestawić zdalnie że mam teraz taka prędkość czy problem leży w routerze ? 

24 ODPOW. 24

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Funbox internet kablowy spadek prędkości

Zgłoszenie ponownie złożyć i niech sprawdzą kable od internetu.

Jak masz FunBox czy LiveBox, to daj zrzut jakie tam masz parametry 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Funbox internet kablowy spadek prędkości

 mam funbox 2.0 przedtem miałem problem że kontrolka z internetem mrugała na czerwono co jakiś czas i zrobili to zdalnie że nie ma problemu teraz tylko prędkość spadła tragicznie nawet filmu w 720p obejrzec

9F1AF235-9FC0-4110-B5B4-274AB51D693D.png

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9891
  • 85

Funbox internet kablowy spadek prędkości

@patryk6541  wejdź na stronę Funboxa  http://192.168.1.1/ wpisz login i hasło Login: admin

Hasło: 8 ostatnich/pierwszych znaków klucza WPA z naklejki spod spodu routera. Następnie wejdź w zakładkę Wsparcie a później w lewym  boku otworzy się listę zakładek i wejdź w zakładkę Informacje systemowe. Później kliknij na  zakładkę DSL i zobacz parametry linii a konkretnie: ostatnią synchronizacje, i prędkość synchronizacji DSL w górę i dół, margines szumu powinien oscylować w granicach 14dB-15dB to jest najlepsze ustawienie aby nie zrywało połączenie a minimum powinno być 12dB i jakość linii sprawdź ile błędów ESów i SEsów ( duża liczba powoduje częste zrywanie internetu) najczęściej powodami tymi są: puszka na słupie gdzieś nie łączy coś, problemy na centrali, problemy z portem, a także może być problem wewnątrz budynku sprawdzić puszki montażowe a także kabel idący od puszki montażowej do Funboxa 2.0 może jest już stary i te może być obniżony margines szumu i obniżona prędkość.  🙂

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Funbox internet kablowy spadek prędkości

@patryk6541 

Linia jest uszkodzona, zgłaszaj reklamację.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9891
  • 85

Funbox internet kablowy spadek prędkości

Dobrze pisze @j131 zgłaszaj uszkodzenie az ustawienia linii będą prawidłowe 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Funbox internet kablowy spadek prędkości

Zmieniłem kabel od tej puszeczki do funboxa i bez zmian prędkość pobiernia 210kb/S 

 

A3E569E5-816F-43F9-B828-D20C734DB35D.jpeg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2386
  • 9891
  • 85

Funbox internet kablowy spadek prędkości

To musisz zgłaszać uszkodzenie i reklamacje ze nic to nie dało ustawienie zdalne. Wychodzi na to że są to czynniki zewnętrzne czyli puszka na słupie, że coś nie łączy, centrala albo port na centrali. @patryk6541  a może być tez Funbox uszkodzony albo niewłaściwie działa ale to już technik musi sprawdzić po zweryfikowaniu problemu na centrali . Uszkodzenie może zgłosić nawet teraz po zalogowaniu się do swoje konta i zgłoś uszkodzenie. Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Funbox internet kablowy spadek prędkości

@patryk6541to gniazdo wygląda tragicznie. Obowiązkowo powinno być zmienione.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 27
  • 0

Funbox internet kablowy spadek prędkości

Z 15 lat już je mam jak neostrade kiedyś montowali to założyli je nie zwracaj uwagi na kurz ponieważ jest one za szafka której się nie rusza