Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Jeśli dobrze rozumiem to.. Mam dwa czerwone złączyć i te dwa co idą oddzielnie ? 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLNie, pomyliłem się. Tylko czerwone odizoluj i od nowa podłącz osobno do gniazdka. Linia wchodzi na czerwonych i je podkręć pod dwie śruby gniazda. na smarkfonie i bez okularów to inaczej wygląda...przepraszam.

Linia to dwie czerwone żyły i tego się trzymajmy. jeszcze powiedz dokąd lecą te pozostałe zaizolowane żyły-złote?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Te dwie złote są luzem, niepodłączone. Wywaliłem ten kabel i podłączyłem, pierwsze efekty takie, że szybciej nawiązuje synchronizację, oraz zmienił się margines szumu :

margines szumu w dół 16.1 dB -> tylko czy to na pewno przez to ? 

20201211_141602.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLGłowę dam, że Twoje działania przyniosły efekt. Mały, duży-nie wiem zobaczysz po kilku dniach. SNR nawet powinien wzrosnąć. Kable elektryczne to są małe anteny, które ściągają wszelki szum z otoczenia. Stąd wycięcie kawałka instalacji, który nie pasował do reszty przekrojem i technologią powinno zaowocować lepszymi parametrami całego łącza. Zapisz ilość błędów liniowych i zobacz za kilka godzin czy zmalał ich przyrost. Gniazdo i tak jest do wymiany. Kup zwykłe natynkowe na RJ11 i wymień. Kosztuje 4 zł w sklepie elektrycznym.Wymienisz kolejny bubel w instalacji

Nad kablem RPX tez możesz popracować, to powinno znów delikatnie poprawić wydajność łącza, ale to już z monterem...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

Jak na razie, błędów brak, zobaczymy co będzie dalej.
Dzięki za pomoc! Będę się odzywać w razie problemów! 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePLNa Twoim przykładzie widać, że można samemu coś poprawić.Oczywiście pod małym nadzorem i ze wskazówkami, ale rozwiązanie problemu czasem jest w zasięgu reki i nie trzeba wizyty technika, aby zrobić troszkę porządku w sieci domowej. Odwaga i trochę sprytu i rozwiązanie jest...

Oby ta poprawa była na stałe...

P.S.Mam prośbę, daj info o stanie usługi w ciągu weekendu. Czy rozłącza, przyrastają błędy  i czy SNR utrzyma się na wyższym poziomie...ciekawe...

Zawsze możesz zapytać na forum i zawsze ktoś pomoże...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

To jeszcze zadzwoń na infolinię by ci zresetowała DLM, bo trzyma ci wysoki margines a prędkości nie oddaje. Powinieneś mieć max prędkości na tej linii.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@FreeStylePL  Jak łącze, bom ciekaw czy działania przyniosły efekt?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL


@FreeStylePLnapisał(-a)

Nie wiem czy dobry odnalazłem. Na szczęście jest bisko i jedyne co mi przychodzi do głowy, to do tego wpiąć gniazdko. Niezła puszka w postaci taśmy izolacyjnej. I obstawiam, że ten kabel już idzie dalej. 


20201211_130106.jpg

Fajna amatorszczyzna. A później pretensje do firmy że net nie działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox - Zrywanie Interneru - Ocena ADSL

@marderTen problem mamy już za sobą...teraz kwestia weryfikacji czy to było tylko to...