Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@pirenej mnie nie trzeba dodatkowo przekonywać do linucha xD

winde muszę mnie łątwo dostępną (bez VM) dla dzieciaków, albo żony przede wszystkim, bo wiesz... starego konia nowych sztuczek nie nauczysz (czytaj: dzieci przywykną do linucha; żona w życiu xD )

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22201
  • 182

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@tomaszzylka 

Na twoim miejscu nie porównywałbym szanownej małżonki do starego konia, to się może źle skończyć...😆

 

Instalacja W10 od zera, na pustym dysku zajmuje ledwie kilkanaście minut, na Twoim miejscu przetestowałbym to jeszcze.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@Anonim tak - była aktualizacja z 10 na 11 - na świeżym systemie.

potraktuję Twoją sugestię o powrocie do 10 jako ostateczność, bo (1) nie chce mi się w to babrać i (2) skoro przejście z 10 na 11 jest niedopracowane to aż strach się bać, co będzie po powrocie (pewnie to słabo przetestowana ścieżka)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

no właśnie @slav72 podejrzewam, że to coś ze sprzętem / sterownikami Della

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

sprawdziłem to przed chwilką @agat13  i nic, tzn. nadal 70Mb/s download.

testy zrobione na podzielonej sieci i łączonej - to samo


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@tomaszzylka  przypomnij mi  jutro, abym podał komendy  pod dos weryfikujące wifi 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


@Anonimnapisał(-a)

@tomaszzylka  spojrzyj w Windows Update/ Opcje zaawansowane/ Aktualizacje opcjonalne, czy tam jakiś aktualizacji sterowników nie ma, czasem tam właśnie jest rozwiązanie 😉

 


@Anonim  jest tam coś... ściagam, ale wolno idzie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


@agat13napisał(-a)

@tomaszzylka  przypomnij mi  jutro, abym podał komendy  pod dos weryfikujące wifi 


ok


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

A jak podłączysz po RJ45 to to samo masz? Czy tylko na WiFi?

Spróbuj sobie jeszcze zresetować ustawienia karty sieciowej.

Uruchom wiersz poleceń jako administrator.

Wpisz po kolei, po każdym poleceniu wciśnij enter:

netsh winsock reset
netsh int ip reset all

netsh winhttp reset proxy
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Po tych komendach zrestartuj komputer.