Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 38
  • 0

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

cześć ... taka sytuacja... ten sam laptop: Dell G15...

na Ubuntu download 960Mb/s, upload 300Mb/s

na Windows 11 download 70Mb/s, upload 300Mb/s

 

widać, że to nie jest kwestia zasięgu, routera, sterowniki karty mam najnowsze, itp.

 

coś mi blokuje ten download na windowsie i nie mam pojęcia co. Szukam i szukam rozwiązania, ale nie potrafię znaleźć niczego oprócz tej wskazówki supportu Dell'a:  https://www.dell.com/community/Inspiron/Slow-wifi-download-speed-solved-not-Smartbyte/td-p/7527964 

 

Dell sugeruje, żeby wyłączyć 'wspieranie QoS WMM' na routerze... ale FB6 nie daje takiej możliwości niestety....

 

nie wierzę, że jestem jedyny w takiej sytuacji 🙂

 

na załączonym zdjęciu widać moją konfigurację sieci.

 

proszę o pomoc

 


wifi.png
18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@tomaszzylka  jak to była aktualizacja z Windows 10 do 11, to mogła źle usiąść, ewidentny problem ze sterownikami.

Windows 11 to jeszcze niedopracowany system i złotej rady nie dostaniesz, ja bym powrócił do Windows 10 i problemów by nie było, zresztą możesz sam to sprawdzić 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@tomaszzylka  z załącznika widzę że ustawienia masz takie jak u mnie, poza typem zabezpieczeń (ale to nie ma znaczenia) i marką kompa (u mnie Acer), też sam robiłem aktualizację z windy 10 do 11 i u mnie wszystko śmiga.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@tomaszzylka  wyłącz wifi 6  w menu modemu na testy i zobacz jakie wyniki wyjdą na speedtescie . 

Podziel sieci 2,4  i 5GHz i po dołączeniu do 5-ki zrób testy. 

Według mnie to problem sterowników i niekompatybilności z wifi6

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@tomaszzylka  spojrzyj w Windows Update/ Opcje zaawansowane/ Aktualizacje opcjonalne, czy tam jakiś aktualizacji sterowników nie ma, czasem tam właśnie jest rozwiązanie 😉

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


@agat13napisał(-a)

@tomaszzylka  wyłącz wifi 6  w menu modemu na testy i zobacz jakie wyniki wyjdą na speedtescie . 

Podziel sieci 2,4  i 5GHz i po dołączeniu do 5-ki zrób testy. 

Według mnie to problem sterowników i niekompatybilności z wifi6


@agat13 ten laptop ma wifi6 więc to prawdopodobnie stery.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

@slav72  myślę o jakichkolwiek innych testach..Sam fakt mówienia, że nie działa nic nie zmieni..stery podobno nowe, więc szukajmy rozwiązania alternatywnego. Karta musi być wifi6, widać to po speedtestach na linuxie 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5474
  • 22045
  • 179

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


@tomaszzylkanapisał(-a)

cześć ... taka sytuacja... ten sam laptop: Dell G15...

na Ubuntu download 960Mb/s, upload 300Mb/s

na Windows 11 download 70Mb/s, upload 300Mb/s

 

...

 

Dell sugeruje, żeby wyłączyć 'wspieranie QoS WMM' na routerze... ale FB6 nie daje takiej możliwości niestety....

...

 


Intrygujący problem. Co do sugerowanej interferencji z QoS na ruterze zachowałbym daleko idący sceptycyzm. Poza tym faktycznie te ustawienia nie są eksponowane na FB więc na ruterze ich nie zmienisz. Może w ustawieniach połączenia/karty na tym Win 11 wyłączyć QoS? Teoretycznie powinno to pogorszyć sytuację, nie polepszyć, ale skoro sugestia producenta idzie w tym kierunku...

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7643
  • 31

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s


@tomaszzylkanapisał(-a)
download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

a więc masz odpowiedź, którego systemu lepiej się trzymać. Choć w miejsce Ubuntu to ja bym polecił raczej Debiana. Z XFCE, żeby miał lżej. A Windows to sobie umieść ewentualnie w maszynie wirtualnej, jeżeli już musisz go mieć.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2079
  • 7643
  • 31

Funbox 6: download na Windows 11 mam tylko 70Mb/s, przy czym na Ubuntu (ten sam laptop) mam 960Mb/s

... i najpewniej ten Windows na wirtualce też będzie szybszy