Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx  a wyjaśnisz owo "sumarycznie"? Jak to robisz?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx 

OK, dom jednorodzinny powinien mieć mniej sieci zakłócających, szczególnie na 5GHz (to racja), ale dzięki że to pokazałeś. No OK, fajnie, ten telefon "zapiął się" na 626Mbps. Jak dla mnie sytuacja dla telefonu więcej niż komfortowa. Rzec by można super. Co dalej?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@agat13 Odpalam speed testy na 4 telefonach i gdzieniegdzie jest więcej, gdzieniegdzie mniej łącznie tyle samo co przy speed test na tylko 1 urządzeniu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx 

To tak nie działa, telefony sobie wzajemnie przeszkadzają, im ich więcej tym bidny FB6 ma gorzej... Zbieżność sumy jest IMHO trochę przypadkowa. Żeby to zadziałało w celach demonstracyjnych (ale niekoniecznie w celach operacyjnych) to trzeba by jeden lub dwa bardzo mocne odbiorniki optymalnie rozmieszczone, i wtedy może... Tak czy owak to sztuka dla sztuki, WiFi w FunBoxach to nie jest szczyt osiągnięć technologicznych.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Ok, ale ja sobie z tego zdaje sprawę, jednakże nie chcę testów laboratoryjnych i dokładnej prędkości 1600-1700Mbs po zliczeniu prędkości z każdego speed test, a po prostu żeby w jakikolwiek sposób faktycznie to 1Gbs przebiło, a przecież powinno jakkolwiek przebić nawet na takim prymitywnym teście sumarycznym chyba? Jak nawet solo - na komputerze po WiFi z płytą aorus z590 ultra takie same wyniki jak na telefonie jeśli doszukiwać się że telefon/y za stare 😛


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx

No dobra, zaczynasz mnie przekonywać, że w tym szaleństwie jest metoda. Niestety, żeby cokolwiek więcej doradzić to faktycznie musiałbym mieć do FB6 dostęp, a nie mam. Próbowałeś czy "sumowanie" w obrębie LAN też nie nastąpi? Chociaż w sumie bez portów eth lepszych niż 1Gbps też nie bardzo jest jak to zweryfikować... No chyba że udostępnić coś przez WiFi a sciągać po dwóch kablach... Nie jest jasne jak FB6 sobie te pasma dzieli, ale kiedy był wypuszczany to nikt nie myślał o 2Gbps więc podejrzewam że radzi sobie słabo.

BTW, którą wersję oprogramowania FB6 masz - starą czy nową? Może tu jest pies pogrzebany...

PS. Widzę, że nie pokazałeś wyniku speedtest z samego FB6 - od tego właściwie trzeba by zacząć...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 60
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

anapewno masz umowe na 2gb/s ? @xDeOx 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx Widać, że używasz kanału o szerokości 80MHz. Aby było szybciej musiałbyś używać szerokości 160MHz a tego w FB6 raczej się nie konfiguruje. Musiałbyś też mieć karty (w telefonie, komputerze), które to obsługują. Rozwiązaniem będzie kupno dodatkowego AP (lub nawet 2) i używanie go/ich zamiast lub razem z tym wbudowanym w FB6. I tak wszystkich urządzeń w domu nie podepniesz w bliskiej odległości (a to determinuje możliwość uzyskania wysokiej prędkości) do tego FB6. Zrób jeszcze test iPerfem 3.1.3 jak Ci wcześniej proponowałem. Odpal go w trybie serwera

iperf3 -s

na komputerze (połączonym tylko po WiFi) i łącz się do niego z telefonu. Jest chyba apka na Androida.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx  dalej uważam, że to sztuka dla sztuki...proponuję speedtest po kablu i równolegle po wifi. Na eth będzie 950 a reszta to to, co pokaże wifi 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@agat13 W pierwszym poście napisał, że też robił test w ten sposób.