Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2092
  • 11781
  • 54

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Jeszcze dodam, jeśli wzmacniacz Wi-Fi korzysta z FunBox, to net będzie o połowę wolniejszy i 500Mb/s to max, trzeba korzystać z 2,4GHz też, ale jeśli sieci są połączone to nie da się tego ustawić i będzie wolno net działać @xDeOx , co innego sieć wewnętrzna.

Co do testów szybkości to nie są wiarygodne, jeśli nie są certyfikowane, inna sprawa że 30% się traci przy Wi-Fi, kabel LAN i wtedy można próbować wykorzystać tę 2Gb/s 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1490
  • 6453
  • 43

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi


@xDeOxnapisał(-a)

Kanał 48

 

No w załączeniu niejaki pan tolek 😛


To nie moje testy (nie bez powodu podawałem przy każdym z nich źródło tych pomiarów). 

Co do wydajności routerów i ich sposobu działania polecam obejrzeć wideo o tym jak działa router. 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5513
  • 22345
  • 184

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx 

Może uzyskasz sumaryczne 2Gbps na kablu i WiFi łącznie, jeśli odbiornik będzie blisko, wysokiej jakości i nie będzie zakłóceń.

Nie ma to praktycznego znaczenia, IMHO. Pytasz tak, jakby zależało ci na wpisie do księgi Guinnessa. Co chcesz żeby ci działało na tym WiFi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Napisałem już wcześniej jasno i wyraźnie, że tak właśnie jest na kablu, ale nie będzie po kablu nic podłączone i wifi tylko i wyłącznie, w tym 2 dekodery tv po wifi też...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13157
  • 54055
  • 635

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOxTo, że jest 950 po kablu, to norma. Więcej nie będzie...

A w końcu jaki problem zgłaszasz? Rozmawiałem dziś z człowiekiem, który po wifi miał około 1,8Gb/sek

Fakt autentyczny...niepodważalny.

Skoro można na jednym urządzeniu tyle wyciągnąć...........


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi


@agat13napisał(-a)
 Rozmawiałem dziś z człowiekiem, który po wifi miał około 1,8Gb/sek

@agat13  przy 2Gb to żaden wyczyn 😉😁, ja mam łącze 1Gb i to mój wynik sprzed chwili

slav72_0-1695997496353.png

wynik z Pro Speed Test prawie pokrywa się z tym z menu konfiguracyjnego FB 6

slav72_0-1695998393904.png

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5513
  • 22345
  • 184

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx 

Rozumiem co piszesz, tylko zrozum że do tego się FB6 nie nada. Dwa dekodery po WiFi to może nawet zadziałają, jeśli będą to dekodery Stream 4k. Jeśli choć jeden będzie inny to raczej będzie sieczka a nie TV. I to nie ma absolutnie nic wspólnego z przepustowością "szczytową", bo IP TV wymaga niewiele (dobrze poniżej 100Mbps wystarczy z nawiązką). A i tak byłbym skłonny założyć się o co zechcesz że po WiFi to nie będzie szło płynnie. Tak czy owak w kontekście IP TV pytanie o WiFi 2Gbps nie ma sensu bo IP TV nie zbliża się nigdzie do takich przepustowości.

Jeśli pytasz czy pomysł ma sens, to odpowiadam: IMHO nie ma sensu. Oczywiście mogę się mylić, przecież nawet nie mam FB6 ani łącza 2Gbps więc pewnie niepotrzebnie się odzywam. Spieszę na koniec donieść, że u mnie dwa dekodery działają płynnie i bez najmniejszych zacięć. Jeden nawet po WiFi(!).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

No to mam hit: dodzwoniłem się na infolinię i babka mi powiedziała, że to wina tego, że miałem podpiętą konsole do 5GHz XDDDDD mówię że trzasnąłem ustawienia fabryczne - nic to nie dało, jest jak było, bez podłączonej konsoli - nie, to konsola,bo zaniża wartości funbox, proszę przełączyć ją na 2,4GHz i zrestartować funbox *.*


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5513
  • 22345
  • 184

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx 

Chyba nie nadążam... O jakiej "winie" mówimy? Ty się starasz uzyskać screenshot na którym będzie 2Gbps po WiFi z FB6 i, ponieważ to się nie udaje, to szukasz "winnych"?

Takie rzeczy to najłatwiej zrobić przy pomocy programu Paint...

Skoro tak Ci zależy, to sprawdź/pokaż co w Twoim eterze piszczy: czy WiFi Analyzer (apka na smartfona) pokazuje jakieś zakłócenia? Jak jest w niej widoczna dystrybucja sygnału z FB6? Czy w miejscach w których mierzysz oba sygnały są OK?

Mieszanie w konfiguracji FB6 "na ślepo" nigdzie Cię nie doprowadzi, podobnie jak rady szanownej pani z BOK.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Ja nie szukam winy, ja chcę się od kogoś z ich "techników" dowiedzieć dlaczego nie mogę po wifi sumarycznie wyciągnąć nic powyżej 1Gbs... Wifi analyzer nic tu do rzeczy raczej nie ma: dom jednorodzinny, mierzone przy samym funbox prędkości na wifi. 

 

Screenshot_20230929_173812_Samsung capture(1).jpg