Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

 

Cześć mam identyczny problem jak autor tego > tematu <


Rozdzielenie pasm na 2GHz i 5 GHz
Wyłączenie trybu auto i ustawienie pasma na 6 lub 11
Dopisanie koncówki IPv6 do loginu neostradowego
Zadzwonienie na infolinie, na której stwierdzili, że rzeczywiście jest coś nie tak, ale potem technicy stwierdzili, że na łączach jest wszystko okej.
WYMIANA ROUTERA na całkowicie nowy model

I problem NADAL występuję. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?:(

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

@Kuranagi  jeśli wymiana FunBox 3.0 nie pomogła, to albo ustawienia sieci wi-fi masz nie takie, albo problem z kartami sieci wi-fi, nie może być tak że 5GHz zanika w jednym pomieszczeniu tylko, gro problemów to nieumiejętna konfiguracja sprzętu, jak nie potrafisz ustawić sieci wi-fi, to poszukaj kogoś kto się na tym zna.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Co znaczy nie takie? Dzwoniłem już jakieś 8 razy na infolinię i próbowałem zmieniać ustawienia, na dokładnie takie, jakie mi zalecano. Problem z kartami wifi też mało prawdopodobny bo ten sam problem występuję na 5 różnych urządzeniach (2 telefony, tablet, 2 komputery).

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

@Kuranagi  to podaj konfigurację FunBox 3.0 (zrzut z ustawień routera) i komputera, bo problem z wi-fi mają nieliczni, to nie globalny problem z FunBox 3.0. Tak na marginesie jest aplikacja na telefon Mój FunBox, tam można zarządzać siecią wi-fi, wybrać najlepszy kanał też.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

U mnie wywala Wifi 5GHz na każdym urządzeniu co jakiś czas.

 

Na chwilę obecną przestawiłem mój router ASUS RT-AC1200G+ w tryb Access Pointa - Wifi 5G oraz 2.4G działa na nim rewelacyjnie. FB3 przydziela jedynie adresy i zajmuje się resztą rzeczy.

 

Wszystkie urządzenia wróciły na ASUS i po problemie.

 

FB3 ma po prostu beznadziejny układ od wifi i tyle - taki pic na wodę fotomontaż.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

@Tualatin  trudno by FunBox 3.0 działał po wi-fi tak dobrze jak średniej klasy routery, ale nie jest to beznadziejny sprzęt, obstawiam że zakłócenia macie spore na paśmie wi-fi, dlatego routery z lepszą i mocniejszą sekcją wi-fi nie stwarzają tylu problemów, dlatego też warto w bloku zainwestować w router z wyższej półki, coś od 600zł wzwyż, sąsiedzi będą mniej uciążliwi na pasmach wi-fi, te droższe routery aktywnie dopasowują wzmocnienie wi-fi do podłączonego urządzenia, mają czasem nawet 8 anten.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

@AnonimWiesz, nie liczyłem na cuda, ale też nie spodziewałem się, że jak podłącze po Wifi 5G 2-3 urządzenia, to będzie Wifi 5G zdychać, a urządzenie jest nowe, 3 tygodnie.

Na tą chwilę, żeby zmniejszyć liczbę sieci w okolicy i zakłócenia wyłączyłem całkiem Wifi w FB3 i całe Wifi leci przez Router ASUS'a.

A pro po anten - ASUS ma 4 sztuki.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

@Tualatin  do aktywnego korzystania z wi-fi, ba nawet po kablu lan, potrzeba routera z pułki od 600zł, te tańsze mają słabe procesory i słabe układy wi-fi, wprost napiszę... nie da się tanio i szybko (dobrze), oczekiwanie że router/modem operatora sprosta w nawet wymagających zadaniach jest nie realne.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

A najlepiej jakiegoś Ubiquity ERX np. + do tego AP'ek np. Ubiquiti UAP AC LITE lub Ubiquiti UAP AC LR 😉

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Dla tych naprawdę wymagających Asus BRT-AC828 😉

@-brtk-  te Ubiquity to ciekawa opcja i propozycja, ale czy wykorzysta się zalety tego sprzętu w domu 😉