Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0

Temat przeniesiony z Dekodery i inne do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Mam pakiet Orange Live. Gdy podczas wymiany dekodera na Nowy ICU 100 poprosiłem o wymianę modemu  2.0 na FB 3.0 otrzymałem odpowiedź, że nie przysługuje mi taka wymiana. Pytam, dlaczego? Może ktoś mi doradzi, co mam zrobić. 

6 ODPOW. 6

Pracuję w Orange
  • 928
  • 1512
  • 35

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0

Powodem może być ONT.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0

Orange nie przewiduje wymian routerów na życzenie. Zmiana jest możliwa tylko ze względów "technicznych".
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0

@Henryk-51  po co chcesz wymieniać FunBox 2.0 na FunBox 3.0, nic nie zyskujesz, ani na szybkości netu, ani na ilości obsługiwanych funkcji, tak szczerze to warto pozostać na tym co masz, jak masz niedosyt, to skoro masz ONT, można do niego lepszy router wpiąć, ale to już droga inwestycja, by to miało sens trzeba kupić coś w ten deseń > Netgear R6400 czy Netgear Nighthawk D7000, te tańsze niestety słabe są, szczególnie jeśli chodzi o wi-fi (szybkość i zasięg) i funkcje sieciowe.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0

Może wymiana nie polepszy funkcjonowania tv , lecz odpadnie jedno urządzenie i dwa kable ( terminal optyczny). Światłowód podłączę bezpośrednio do modemu. A to już dużo. 

Anonim

Nie dotyczy

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0


@Henryk-51napisał(-a)

Może wymiana nie polepszy funkcjonowania tv , lecz odpadnie jedno urządzenie i dwa kable ( terminal optyczny). Światłowód podłączę bezpośrednio do modemu. A to już dużo. 


To pewna zaleta jest, ale ten ONT co jest z FunBox 2.0 warto załatwić by pozostał, jak kiedyś zapragniesz mieć lepsze wi-fi  (szybsze i z większym zasięgiem), ewentualnie inne specjalne wymagania, to można pod ONT od Orange podpiąć wypasiony router, więc warto to mieć na uwadze, ja już więcej nie dodam w temacie 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wymiana modemu FB 2.0 na FB 3.0


@sebaswiderskinapisał(-a)

Powodem może być ONT.


Ostatnio moja siostra zamówiła światło i sami z siebie podłączyli jej ONT + FB 3.0.

 

@Henryk-51 zastosowane rozwiązanie u ciebie jest lepsze, bo nie jesteś teraz zależny tylko i wyłącznie od sprzętu operatora. A nawet jakby podłączyli ci tego FB 3.0, to pewnie zamiast FB 2.0 tylko, bez pominięcia ONT a wtedy masz jeden port ETH mniej, bo jeden port wtedy w FB 3.0 robi jako port WAN.