Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i wysoki ping


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Funbox 2.0 i wysoki ping

Witam,

 

Jestem posiadaczem pakietu Love standard (neostrada 10mb, telefon VoIP, tel. kom i TV). Od ok. 1,5 tygodnia korzystam z Funboxa 2.0 - poprzednio miałem Livebox 2.0, lecz coraz częściej występowały u niego samoistne resety, więc wymieniono mi go w salonie po uprzednim zgłoszeniu.

 

O ile resety modemu ustały, tak pojawił się kolejny problem - zdarza się, że nawet kilka razy dziennie mój internet łapie ogromną "zawiechę" - ping skacze do kilkuset a nawet kilku tysięcy ms, ładowanie stron praktycznie nie istnieje, tracę łączność z serwerami gier itp. Podczas tych zawiech wszystkie diody na FB świecą na zielono, nie występują resety. Jest to mega uciążliwe, lecz nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Dopóki Livebox 2.0 nie zaczął fiksować, co skutkowało jego wymianą, to czegoś takiego nie było.

 

Wie ktoś jak temu zaradzić?

 

Poniżej wrzucam info z FB oraz wyniki dwóch testów prędkości łącza.

 

 

JAN2j94

 

https://www.speedtest.net/result/8812434493

 

https://www.speedtest.pl/test/226187604

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 i wysoki ping

@Luisobstawiam problem z linią, coś tam jest nie tak, zgłoszenie zrób, niech diagnostykę zrobią, bo problem raczej nie leży w FunBox 2.0.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Funbox 2.0 i wysoki ping

Zrobiłem. Trochę dziwne, że nie można tam było opisać problemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Funbox 2.0 i wysoki ping

@AnonimZapomniałem dodać o jeszcze jednej kwestii, która pojawiła się po zmianie LB na FB, mianowicie coś takiego:

 

https://youtu.be/QjZDBZjgIYU

 

Wrzucenie filmu na YT powoduje, że mój internet nie tyle łapie zawiechę, co ogranicza się tylko do YT. Tzn. nie sposób jest wtedy załadować jakiekolwiek inne strony albo ładują się szczątkowo (powinny się ładować, lecz wolniej, z racji wrzucania filmu), a na pasku zadań dostaję komunikat o braku połączenia z internetem, podczas gdy film wciąż się wrzuca. Anulowanie uploadu powoduje, że net znów działa normalnie. Diody na FB świecą na zielono cały czas.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 i wysoki ping

Jak przeprowadzą diagnostykę, to dojdą co jest nie tak, FunBox 2.0 ma gro usług zarządzanych zdalnie, więc nie za bardzo jest co zmieniać w ustawieniach, dziwne że takich problemów, nie było na LiveBox, co do konfiguracji FunBox 2.0, można przeprowadzić reset i ponownie, przeprowadzić konfigurację, niekiedy to pomaga.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Funbox 2.0 i wysoki ping

Witaj @Luis. Moja propozycja to zakup własnego routera, a tego złoma FunBoxa oddać do Orange na gwiazdkę. One już są mocnymi zabytkami. To nie jest nowy sprzęt, tylko używany, który ma już z 7 lub 8 lat. I takie cyrki będą co chwila.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 84
  • 0

Funbox 2.0 i wysoki ping

@gilban  Dzięki za odpowiedź. Polecisz jakiś konkretny model?

 

@Anonim  Ustawienia fabryczne przywrócone, lecz problemy nie ustały. Neostrada nadal łapie drastyczne zawiechy, a na infolinii zaproponowali mi pomoc ze strony techników, lecz z zastrzeżeniem, że w moim przypadku istnieje duże ryzyko, iż technik określi wezwanie jako bezzasadne i będę musiał zapłacić. Problem występuje kilka razy dziennie i trwa 2-3 minuty, więc szansa, że pojawi się on akurat podczas wizyty technika faktycznie jest znikomy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Funbox 2.0 i wysoki ping

Witaj. Widzę że masz prędkość do 10 Mbit. to nawet z tańszych mógłby być np. TP-LINK TD-W8961N lub jakiś inny który pracuje tylko w standardzie ADSL2+ bez opcji VDSL.

 

I koniecznie jako adresy DNS ustaw adresację od Google.