Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i brak internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Funbox 2.0 i brak internetu

Temat przeniesiony z Modemy i routery do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Miałbym pytanie ponieważ na routerze świeca mi się lampki od zasilania jedna a druga że jest włączone wi fi. Poza tymi diodami nic więcej nie widać. Na komputerze i telefonie pokazuje się zasięg jednakże jest informacja że brak sieci. Jak mógłbym naprawić ten problem. Z góry dziękuję i pozdrawia

9 ODPOW. 9

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 i brak internetu

@Michas777  Jeżeli modem jest prawidłowo podłączony do gniazda, to brak synchronizacji. Czy dioda DSL świeci na zielono ? Jeżeli nie, to sprawa dla technika. Musisz zgłosić przez czat lub infolinię.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Funbox 2.0 i brak internetu

A czy reset coś pomoże czy poprostu zgłosić się do salonu? Dioda od DSL nie świeci wogole jedynie jak wska, ale wyżej zasilanie i wi fi. Te diody się świecą na zielono 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 i brak internetu

@Michas777 Zgłosić telefonicznie. Jak DSL się nie świeci to a)modem padł po burzy b)przerwa na linii


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Funbox 2.0 i brak internetu

Mam coś podobnego u mnie nie było burzy diody mrygają zwłaszcza ta 2 mam już tak 3 raz w tym roku po 1 pierwszej awarii technik powiedział że mi kabel od skrzynki do domu pociągną nowy  bo ten zrywa strasznie neta inaczej jest ale sam się resetuje co jakiś czas sam 2 raz byli naprawili i  tyle nawet nie byli w domu i teraz będzie 3 raz jak mi technik nie przyjdzie do domu i nie powie że ok wymieniamy kabel na nowe w ramach abonamentu jak mi gadał Pan technik to orange wymieni kabel i koszty poniesie inaczej trzeba będzie rozwiązać umowę i biorę lokalnego dostawcę a te kable mi tak wymieniają od dobrego roku ino naprawione to git np jak oglądam tv to mi się czasami ścina obraz net sam się resetuje co jakiś czas i tyle sorry za słowotok ale to już mnie denerwuje. pozdrawiana.

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox 2.0 i brak internetu

@djhokerOpis literacki, ale szczegółów mało. Jaką masz usługę, jaki modem, IPTV czy SAT, jakie parametry liniowe?

Jeśli mamy coś doradzić, musimy wiedzieć więcej...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 164
  • 3

Funbox 2.0 i brak internetu

Trzeba będzie skontaktować się z infolinią - salon tutaj nie pomoże. Przez infolinię zostanie wykonana albo autodiagnostyka przez Maxa i wystawione zlecenie lub połączenie z Doradcą. To jest najszybsza metoda. Ja miałem tak, że cały dzień na FB 2.0 świeciła się tylko dioda zasilania i WiFi, czyli klasyczny brak synchronizacji. Reset do fabryki nie pomagał itd. Skontaktowałem się z infolinią, zgłoszenie poszło do techników i po 24 godzinach miałem, ponieważ była to poważniejsza usterka poza lokalem.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 i brak internetu

Jako posiadaczka wiekowej neo w domu rodzinnym dość dobrze kojarzę do konsultanci proponują:

- sprawdzenie podłączenia,

- odpięcie dodatkowych urządzeń. (nie dotyczy dekoderów) 

- restart

 

Jak to nie pomaga to zgłoszenie do technika. Można też z racji awarii odebrać 20 GB na numer (oczywiście musi to być numer w Orange)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Funbox 2.0 i brak internetu

Mam usługe orange love funboxa 2.0 i telewizje iptv po wifi parametrów nie znam a internet mam do 80 mpbs.

 

 

Masz racje ale obiecał mi technik że wymienią mi na koszt orange jak się to powtórzy kabel od skrzynki do domu dadzą nowy od tej awari już mam tak 3 raz że net się traci i niemoże sie zsynchronizować z routerem. Podobno jak kable wymienią to problem ustąpi.

 

 

_________________

*Połączenie treści z dwóch postów w jeden - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox 2.0 i brak internetu

@djhoker  VDSL jest mniej wrażliwy na zakłócenia niż ADSL, ale linia z kolei musi mieć dla niego lepsze parametry i jest krótsza. Najczęściej synchronizację traci z powodu parametrów granicznych odległości i co za tym często idzie jakości kabla.. Naciskaj na wymianę wszystkiego, co zechcą wymienić..