Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox i serwer NAS


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

FunBox i serwer NAS

foolbox napisał(-a):

Witam, To znowu ja funkbox, musiałem niestety zmienić swe imie bo godziła w uczucia religijne poprawnych politycznie działaczy samego Prezesa Partii. 

 

@Remi Odnosnie ustawień firewalla do końca nie rozumiem co do mnie piszesz. Z pięknego opisu przy ustawieniach jest napisane: "Zapora sieciowa nie filtruje ruchu. Bądź ostrożny, ten poziom jest zarezerwowany dla zaawansowanych użytkowników..." - własne ustawienia są na poziomie Użytkownika, który właśnie mam ustawiony. 

Co do futów, fusów i innych fiufiuw, tak naprawdę nie wiem czy mam 3.0 czy 2.0. Aby lśnić wiedzą spytałem wujka google i pokazał mi grafike która była moim funboxe czyli taki czarny stawiany pionowo(prawie pionowo)

To prawda co jest napisane odnośnei firewall. Nie filtruje czyli sam ustawiasz reguły i sam za nie odpowiadasz. To czasami jest lepsze rozwiązanie. Zwroc uwage, ze:

 

"Jednak nawet w tym trybie, zapora nie będzie zezwalać na połączenia z Internetu, jeśli nie zostanie dodana odpowiednia reguła NAT/PAT."

 

Generalnie jesli chcesz sensownie zarządzać ruchem przychodzącym to dla mnie jest to jedyna opcja. Później zostaje tylko właściwa konfiguracja NAS i utworzenie reguł na Funbox w ustawieniach NAT/PAT dla poszczegolnych uslug i portow.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

FunBox i serwer NAS

Teraz już mogę 🙂

https://youtu.be/DW1bcDnYo1s

Mam i polecam 🙂 zapraszam po #OrangeLove 🙂

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FunBox i serwer NAS

@Remi , pytanie a propos Funbox 3 ... czy przewidziany jest tylko do światłowodu?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox i serwer NAS


Misiek62 napisał(-a):

@Remi , pytanie a propos Funbox 3 ... czy przewidziany jest tylko do światłowodu?


@Misiek62 Tak tylko na początku będzie dostępny do światłowodu.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox i serwer NAS

@funkbox Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.