Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox i serwer NAS


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox i serwer NAS

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego urządzenia które jak nazwa wskazuje powinno mnie bawić. Przy każdym podejściu do niego mam kupę radochy na wiele godzin, nie jeden wieczór spędzamy razem, dzieki niemu nie wiem co to nuda a czas wolny spędzam na rozmowach z różnymi ekspertami na infolinii. Ostatnio w przypływie chęci dołączenia do grono osób XXIw. korzystających z różnych dobrodziejstw internetu wykraczających poza zwykłego facebooka i jutuby postanowiłem w swoim skromnym zaciszu domowym, jak to mówią profesjonaliści-"postawić serwer NAS". Ze wzgledów budżetowych(w końcu co miesiąc muszę odrobić pańszyznę za przezabawnego FUNBOXA) wybór padł na urządzenie firmy OMNINAS KD20- jedną z zalet tego urządzenia jest możliwość stworzenia własnej chmury, do której nie będzie zagladało oko wujka google. Zamówiłem rzeczone urządzenie, z niecierpliwością czekałem kiedy będę mógł się pochwalić sąsiadowi na co wydałem pół swojej wypłaty. W końcu przyszło, piękne białe pudełeczko, rozpakowałem czym prędzej i zgodnie z instrukcją producenta ustawiłem wszystkie parametry jak trza. Problem pojawił sie przy porcie wyjścia. W żaden sposób nie mogłem ustawić, odblokować itd. Siegnąłem po swoją ukochana pomarańczową słuchawkę i wykręciłem znany numer. Przy pierwszym kontakcie miły pan z działu technicznego na mój problem rzekł że musi to zrobić specjalnym zleceniem i oddzwoni do mnie firma/dział/pani sprzątaczka i odblokuje rzeczony port. Czekałem z utęsknieniem na kontakt, spałem z telefonem i na każde jego lekkie westchnięcie pudziłem się, niestety przewaznie były to sms z nowymi promocjami w Orange. Po kilku dniach nie wytrzymałem i oddzwoniłem- inny miły pan powiadomił mnie że musze sie skontaktować z infolinią "ekspercką", znowu telefon, znowu potrójna weryfikacja z podawaniem rozmiarów wszystkich członków(w jednym miejscu przesadziłem z rozmiarem i myśle że kiedyś to zweryfikują i nie będę miał dostępu)- ale w końcu udało mi się pożalić. Obsługa lepsza niż w telefonie zaufania(powstrzymali mnie od powieszenia się na kablu od FUNboxa), i wspólnymi siłami przy miłej atmosferze po 46minutach coś się udało. Grzecznie, jak pani w przedszkolu uczyła, podziekowałem i pożegnałem się. Myślę sobie no w końcu moge brać swoja nokie 3310 z modemem LTE, iść do sąsiada i mu pokazać jak się loguję do swojego dysku. Jak pomyślałem tak zrobiłem, wziałem flaszke i poszłem(bo blisko). Po kilku zapoznawczych, i kilku dla ustalenia pionu postanowiłem zaszpanować. I tradycyjnie moje kochane orange nie zawiodło mnie, o żadnym łaczeniu z zewnetrza mogę sobie pomarzyć, cos co na normalnym routerze trwa 3sekundy zajeło mi ponad 3 dni i tak nie jest zrobione. Czy jest może jakiś macher, który miał podobny problem i rozwiązał go inaczej niż lotem parabolicznym FUNboxa z okna? Czy łaskawie firma Orange i przezabawny Funbox pozwala korzystać zwykłemu Kowalskiemu z technologii XXIw.? Czy może ktoś na tajemnicze zaklęcie bądz ustawienia, które pozwolą mi połaczyć się z moim małym białym pudełkiem kradnąc wifi z McDonalda? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i odpowiedzi. Szczęścliwy użytkownik przezabawnego pudełka.

14 ODPOW. 14

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

FunBox i serwer NAS

@funkbox Daj trochę detalu odnośnie tego co było problemem. Na Funbox 2 i Funbox 3 nie mam żadnego problemu z ustawieniem przekierowania portów (korzystam z QNap TP 453 Pro).

 

Jedyne co na pewno od razu polecam to wylaczyc /ipv6 z loginu do Neo. Wtedy wszystko lepiej dziala. Poziom zabezpieczen niski, wszyskie reguly ustawione bezposrednio na NAT/PAT.

 

Przy okazji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.mojfunbox.pl&hl=pl

 

Czasami ulatwia życie 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox i serwer NAS

Mam funboxa 3.0, port jest już przekierowany, na początku był problem z firmwarem, podobno się nie wgrał prawidłowo i musiałem zresetować zabawne pudło. ipv6 w loginie nie mam i nie mialem, należę niestety do tych wiernych klientów, którzy pamiętaja jeszcze tpsa i neostardę. Natomiast reguły wolałem zostawić na poziomie średnim(łącząc się poprzez zewnetrzny ip kierowało do stronę logowania NAS), przestawienie na niski nie jest rozwiązaniem bo cytując wszystkich kierowników i dyrektorów spod sklepu - "po coś to kuchwa jest, nie" Pózniej pudełko zgubiło sieć i się zaczeła zabawa(pewnie codziennym zrządzeniem losu jakaś awaria albo szatan mieszał). Próbowałem na własnym NAT/PAT + reguła da portu ale nie idzie. Dzięki za odpowiedz. Sprawdzę ta apkę ale z całym szacunkiem podejrzewam że co najwyżej jest tam w którą dziurkę włożyć kabelek od tv i żeby nie stawiać funboxa za kwiatkami tylko przy telewizorze aby sąsiedzi widzieli.

 

PS. @Rafał prosze o przywrócenie orginalnego tematu posta na "Fu**bo i serwer NAS"

Anonim

Nie dotyczy

FunBox i serwer NAS


Remi napisał(-a):

@fcukbox Daj trochę detalu odnośnie tego co było problemem. Na Funbox 2 i Funbox 3 nie mam żadnego problemu z ustawieniem przekierowania portów (korzystam z QNap TP 453 Pro).

 

Jedyne co na pewno od razu polecam to wylaczyc /ipv6 z loginu do Neo. Wtedy wszystko lepiej dziala. Poziom zabezpieczen niski, wszyskie reguly ustawione bezposrednio na NAT/PAT.

 

Przy okazji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.mojfunbox.pl&hl=pl

 

Czasami ulatwia życie 🙂


@Remi Jakiś nowy router Funbox 3 ?z tego, co miałem to tylko Livebox 3. 


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

FunBox i serwer NAS

Tak :), zaraz będzie dostępny i jest specjalnie przygotowany pod światłowód oraz całkowicie nowy moduł do obsługi WiFi (jest naprawdę szybki).

Anonim

Nie dotyczy

FunBox i serwer NAS


Remi napisał(-a):

Tak :), zaraz będzie dostępny i jest specjalnie przygotowany pod światłowód oraz całkowicie nowy moduł do obsługi WiFi (jest naprawdę szybki).


@Remi A czy masz jakieś fotki i specyfikacje może mi wysłać na priv ?


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

FunBox i serwer NAS

@funkbox Dlaczego przestawienie na poziom niski nie jest rozwiązaniem? Wtedy sam definiujesz co ma być otwarte (wszystko pozostałe jest zamknięte). Moim zdaniem to najlepszy poziom kontroli niż pozwolenie routerowi aby decydował za mnie.

 

Własny NAT będzie działał wtedy jak ustawisz dobrze właśnie firewall. Spróbuj najpierw zrobić na prostej regule i prostej usłudze na np. ssh lub ftp czy dobrze przekierowuje do NAS'a.

 

Dodatkowo pamiętaj że Funbox 3.0 jest w okresie FUT'ów więc z definicji Ty i ja akceptujemy że nie wszystko jeszcze może idealnie działać.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox i serwer NAS

Witam, To znowu ja funkbox, musiałem niestety zmienić swe imie bo godziła w uczucia religijne poprawnych politycznie działaczy samego Prezesa Partii. 

 

@Remi Odnosnie ustawień firewalla do końca nie rozumiem co do mnie piszesz. Z pięknego opisu przy ustawieniach jest napisane: "Zapora sieciowa nie filtruje ruchu. Bądź ostrożny, ten poziom jest zarezerwowany dla zaawansowanych użytkowników..." - własne ustawienia są na poziomie Użytkownika, który właśnie mam ustawiony. 

Co do futów, fusów i innych fiufiuw, tak naprawdę nie wiem czy mam 3.0 czy 2.0. Aby lśnić wiedzą spytałem wujka google i pokazał mi grafike która była moim funboxe czyli taki czarny stawiany pionowo(prawie pionowo)


Zespół Nasz Orange
  • 1120
  • 7964
  • 79

FunBox i serwer NAS

@foolbox mogłeś zalogować się na poprzednie konto, podając nazwę użytkownika ustaloną z @Arturem.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox i serwer NAS

nie obrażajać @Rafał Twoja wypowiedz jest nie w temacie i srednio mnie interesuje z ilu kont bedę sie logował, jak nie wiesz jak rozwiazac mój problem to proszę Ciebie nie zasmiecaj tematu. Jak na razie widzę że jedynie jakiekolwiek pojecie o problemie i rozwiazaniu go przejawia @Remi za co dziekuję. Aczkolwiek sprawa stoi w miejscu a jedynym rozwiązaniem jakie widze jest rzut funboxem przez okno(powstrzymuje mnie od tego niechybna grozba wysłuchiwania dlaczego nie można oglądac M jak Miłość ale jestem skory zaryzykować)