Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6 problem z własnym serwerem DHCP na Raspberry Pi5

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

FunBox 6 problem z własnym serwerem DHCP na Raspberry Pi5

@Samotnick 
Nie, brama była ustawiona na 0.0.0.0 tylko na telefonach, oba to Xiaomi z Androidem 12 i 13.
Na PC pod Windowsem brama była po prostu niewypełniona.
Na tym PC jest dual boot (Windows 10 i Ubuntu 23.10). Na obu systemach wystarczyło komendą pobrać konfigurację z DHCP ręcznie i już działało. Najpierw stało mi się to pod Windowsem, więc wiedziałem już jaki jest problem i nawet nie sprawdzałem jak to się pod Linuksem wypełniło.
Jedno z urządzeń dostało też 192.168.0.4 (adres serwera DHCP) jako bramę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

FunBox 6 problem z własnym serwerem DHCP na Raspberry Pi5

@qaztyMusisz mieć jakiegoś babola w konfiguracji isc. Sprawdziłem, podłączając się przewodem bezpośrednio do FB3 (porty 1-3), i nie zauważyłem żadnych kłopotów z DHCP. Tak jak napisałem wcześniej serwerem jest Pi-Hole (dnsmasq-dhcp) na Rpi4 podłączonym do dodatkowego switcha a ten z kolei do FB3 (port 4). Jak chce Ci się debugować to zobacz, na przykład Wiresharkiem, co dostajesz z serwera:

Zrzut ekranu 2023-12-24 110316.png


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 28
  • 0

FunBox 6 problem z własnym serwerem DHCP na Raspberry Pi5

Ok, postanowiłem zgodnie z sugestiami @Samotnick użyć DHCP wbudowanego w Pi-Hole.
Zainstalowałem jeszcze raz system i Pi-Hole i włączyłem DHCP. Po tygodniu testowania nie występują żadne problemy, wydaje się że wszystko działa ok. Także problemem nie był router, tylko coś z moją konfiguracją.