Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3

@fenomen  skoro dostałeś info od Orange że jest awaria to pozostaje tylko czekać aż uporają się z problemem, nic innego nie poradzisz. Niekiedy można znaleźć info o awarii tutaj Orange - bieżące problemy i awarie | Downdetector .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

FunBox 3

@fenomenI jak przebiega "awaria"? Coś wiadomo, się ruszyło?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3

@fenomen  no właśnie co tam, jak tam ? dioda już świeci normalnie, czy nadal wściekłą czerwienią zaburza harmonię koloru zielonego 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 137
  • 0

FunBox 3

Właśnie wróciłem do domu, nadal na czerwono,  net działa OK. Z sąsiadem nie rozmawiałem.

Odpowiedzi sms od Orange brak

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3

@fenomen  sprawdzałeś czy kabelek światłowodowy dobrze siedzi w gniazdku ? Może warto też spróbować włącz/wyłącz zasilanie, restart lub na koniec reset do fabrycznych funboxa. Czy dziś parametry poziomu sygnału optycznego są takie jak wczoraj ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

FunBox 3

@slav72  wydaje mi się, że skoro to wieksza awaria, to reset może spowodować odcięcie usługi całkowicie. Ja bym zgłosił na czacie raz jeszcze i czekał na odpowiedź


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3

@agat13  no właśnie, tylko czy to jest większa awaria ? Może warto żeby @fenomen zrobił "wywiad" u sąsiadów...

Z moich doświadczeń z infolinią mogę stwierdzić, że nie zawsze to czego tam się dowiedziałem miało odzwierciedlenie w rzeczywistości, przykładem może być problem z lutego (brak neta), Maxiu na czacie twierdził że jest problem z moim hasłem do neostrady, chciał je resetować i nadawać nowe, a w rzeczywistości okazało się że koparka uszkodziła światłowód na ulicy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

FunBox 3

@slav72 przy miedzi można wiele ustalić. Przy FTTH nietechniczne działanie może wyrządzić więcej szkody niż korzyści. 

Fakt, można ustalić czy działa u sąsiadów, ale o tym już pisaliśmy. Można zerknąć gdzie jest OPP i prześledzić trasy sąsiadów i zapytać czy oni mają net ( czy czerwoną diodę)? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 67
  • 137
  • 0

FunBox 3

Pokaż szczegóły
Połączenia w gniazdach sprawdzone i reset włącz/wyłącz wykonany,  nadal na czerwono. Internet działa, więc na razie czekam.



Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FunBox 3

@fenomen skoro net działa bezproblemowo to faktycznie lepiej nic nie "grzebać" i czekać.