Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 - traci połączenie z internetem (IPv4/IPv6)


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 - traci połączenie z internetem (IPv4/IPv6)

Witam.

Mam problem ze swoim routerem FunBox 2.0, a mianowicie co jakiś czas (co kilka dni, a czasami codziennie po kilka razy) zrywa połączenie z internetem. Ogólnie wszystko działa, jest dostęp do sieci (dsl świeci na zielono) ale po prostu nie ma internetu (dioda internet miga na czerwono). Co najlepsze internet wraca po chwili gdy zmieniam połączenie z IPv6 na IPv4 lub odwrotnie z IPv4 na IPv6 (dodając/usuwając prefix /ipv6 i zmieniając wymuszenie połączenia IPv4 w ustawieniach modemu). Byłoby wszystko dobrze, gdyby nie to, że przez to już kilkanaście razy wyrzuciło mnie z gry podczas grania online czy po prostu przerwało mi pobieranie jakiegoś pliku. Jest to naprawdę denerwujące i nie do pomyślenia, żeby coś takiego się działo. A co ciekawe dodam jeszcze, że na niedawno używanym routerze od orange - sagemcomie F@ast 2704 nic takiego nie miało miejsca, wszystko śmigało bez zarzutów (z tego co wiem działał on tylko na połączeniu IPv4). Mógłby mi ktoś pomóc z tym problemem?

 

EDIT: Właśnie znowu przed chwilą zerwało połączenie, zaczynam już powoli wychodzić z siebie...

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

FunBox 2.0 - traci połączenie z internetem (IPv4/IPv6)

Raz na dobę jest rozłączenie serwisowe. Rozłącz przed długim graniem sam internet to problemu nie będzie.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

FunBox 2.0 - traci połączenie z internetem (IPv4/IPv6)

Sprawdź okablowanie. Jeśli po Twojej stronie jest ok, zgłoś na infolinię niech sprawdzą co się dzieje.