Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 12
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@marder ewidentny błąd operatora. W tym momencie został mi przypisany adres z puli 80.49.x.x i wszystko działa.


Screenshot_2024-01-19-15-10-26-94_8404db57de60b5d3d1c69008b20f5296.jpg


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1787
  • 8680
  • 66

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@RonixV45 Jak dostanę IP z podejrzanego zakresu to się bliżej przyjrzę. Nie mogę sobie od tak resetować FB.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13319
  • 54620
  • 641

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Pytanie czy to wina operatora lokalnego czy blokowania puli adresów IP przez serwery zdalnego?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Potwierdzam. To ewidentna wina operatora, który nie reaguje na banowane IP i powoduje, że niektóre strony są zablokowane u użytkownika.

 

Gdy miałem kiedyś własny serwer z użytkownikami, to po zbanowaniu IP otrzymywałem komunikat i musiałem najpierw usunąć przyczynę (uświadomić użytkownikom, że nie powinni wysyłać kilkadziesiąt emaili na minutę i inne takie sprawy), a dopiero wtedy zgłosić domenę jako czystą.

 

Od paru dni otrzymuję IP z puli 83.1.x.x i mam problemy jak na wstępie wątku.

 

W jednym z wątków na reddit.com są przykłady serwerów, które sprawdzają czarną listę zbanowanych IP i nie wysyłają im treści. Możecie sobie testować:

https://www.androidpolice.com/
https://www.topspeed.com/
https://www.howtogeek.com/

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9263
  • 46

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@WaszUżytkownik u mnie te strony się otwierają to nie wiem w czym masz problem? Jeśli jakaś pula adresów jest blokowana przez stronę X czy Y to należy zgłosić to do administratora tej strony. Jeśli blokuje to jakiś miał powód. Orange, Netia czy UPC nie odpowiada za to jaką pulę adresów serwer docelowy gdzieś na świecie sobie wycina czy blokuje. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Odpowiadam sam sobie, ponieważ dzisiaj problem został rozwiązany przez pana Krzysztofa z Orange Polska.

Musiałem mieć włączony Funbox, aby zmieniony został sposób logowania modemu do PPP na XXXXXX@neostrada.pl/ipv6.

Dotychczas miałem XXXXXX@neostrada.pl.

 

Istnieje teoria, że serwery obsługujące domeny z .com w coraz większym zakresie zaczynają wycofywać wsparcie dla ipv4. Orange jest tego świadom, ale póki użytkownik nie zgłosi problemu, to jego modem będzie logował się standardowo na @neostrada.pl z domyślnym ipv4, który wciąż jest podstawowym standardem w Polsce.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5575
  • 22614
  • 186

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@WaszUżytkownik 

Czyli jednak chodzi o kulawą obsługę IPv6.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 39
  • 107
  • 1

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


@j131napisał(-a)

@WaszUżytkownik 

Czyli jednak chodzi o kulawą obsługę IPv6.


Sądzę, że raczej chodzi o mało elastyczną technologię łączenia przez PPP.

W telefonie logowanie jest ustawiane w APN po włożeniu karty SIM i jeśli modem telefonu pozwala to otrzymuje internetipv6, stąd nie ma problemu z ipv6.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5575
  • 22614
  • 186

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@WaszUżytkownik 

W telefonach też jest różnie: w jednych rejonach IPv6 działa dobrze, w innych nie da się np. grać na tym domyślnym APN a na IPv4 się da. Na FTTH u ciebie xda się nie ładuje przez IPv4 i wymaga wymuszenia IPv6, a u mnie działa zupełnie normalnie na IPv4. Nie ma uniwersalnego przepisu. Problem w tym, że Orange nigdzie nie napisał jak własciwie wygląda komunikacja po IPv6 na FTTH, jak są przydzielane prefixy i gdzie się właściwie wtedy kończy LAN. Wszystkiego trzeba się domyślać, i stąd migracja LAN z IPv4 do IPv6 jest ciągle problematyczna. Doradzanie żeby włączyć "ten drugi" jeśli nie działa "ten pierwszy" jest nadspodziewanie skuteczne, ale nie zawsze zmiana jest w tą samą stronę. To sięga chyba głębiej niż uwierzytelnienie PPP, ale masz rację, po zestawieniu sesji jest już pozamiatane.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1787
  • 8680
  • 66

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@WaszUżytkownik Modem standardowo loguje się tak aby uzyskać IPv6.