Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.


@pawson1napisał(-a)

...

tak iż- nie narzekam - a humor sobie reperuję puszczając speed test pomarańczowych    :  }

{ nie mam jak "lanem" sprawdzać - no chyba że kupię jakiś adapter - ale czy warto ? }

...


Nie warto. Po LAN będzie wolniej choć stabilniej. Dla poprawienia humoru proponuję tabliczkę czekolady albo inną używkę według własnych preferencji. Narzędzia diagnostyczne powinny być używane tylko przy podejrzeniu awarii, a nie dla poprawienia sobie humoru. Oczywiście nikt Ci tego nie zabroni.

PS. "zerwań technicznych" na FTTH nie powinno być tak często. U mnie są raz na dziewięć dni, w późnych godzinach nocnych. Jesteś pewien że u Ciebie ma "zrywać technicznie" codziennie?

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@j131 

cześć

 

- dzięki za info i za moralne wsparcie

 

- o "technicznej mikroprzerwie" { na moim łączu } - raz na dobę - usłyszałem w rozmowie z BOK  , światło mam od dwóch miechów - może na początku tak robią - nie wiem ?

 

- no ale w rozmowie z BOK też usłyszałem o "stabilizowaniu" się mojego łącza { światła  ! } po przerwie { znaczy po naprawie w terenie } - zamilkłem wtedy , nie odpytywałem dalej w tym temacie gościa by nie być niegrzecznym - no ale śmierdziało na kilometr dyletanctwem - z drugiej strony - bez przesady - nie dzwoniłem by testować rozmówcę - zdrowy rozsądek należy zachować w każdej sytuacji.

 

- zapytałem { bok } czy "zmiana sesji" da jakąś poprawę - podobno nie ma to żadnego znaczenia.

 

- sprawdzili { w bok } czy mam ipv6 { ? } - chyba mam { to chyba dobrze , co  ? }

 

- falowanie jakości { mojego } łącza też podobno moze być uzależnione od tego czy kogoś w okolicy podpinają , czy są zajęte obok mnie karty { no chyba żart ? } które moze coś tam zakłócają - itd ....

 

 

 

tak iż w poszukiwaniu dobrego humoru - można wniknąć - w wiele obszarów - w tym w czekoladowe - kto jak woli .

 

 

 

pozdro

pawson1

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Jeśli chodzi o wpływ na szybkość łącza wraz z podpinaniem kolejnych klientów to oczywiście to prawda. Praw fizyki nie da się oszukać. Jak port na olcie ma przepustowość 2,45 Gb/s a  podłączy się 16 klientów to w szczycie prędkość może się wahać w stosunku do tej jaka wynika z umowy. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.


@mardernapisał(-a)

@pawson1 Jeśli chodzi o wpływ na szybkość łącza wraz z podpinaniem kolejnych klientów to oczywiście to prawda. Praw fizyki nie da się oszukać. Jak port na olcie ma przepustowość 2,45 Gb/s a  podłączy się 16 klientów to w szczycie prędkość może się wahać w stosunku do tej jaka wynika z umowy. 


I dlatego w umowach są pozycje: 

a) prędkość maksymalna

b) prędkość minimalna

c) prędkość zwykle dostępna...