Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

cześć

dotyczy : zrywa{ło} światło kilkanaście razy na dobę {czego nie widziałem } a obecnie prawie stale miga górna dioda ..Reset nic nie zmienia.

 

 

wcześniej byłem testerem i użytkownikiem VDSL - obecnie - od dwóch miesięcy na światełku w dwóch lokalizacjach [ u siebie i u rodziny - dwie ulice dalej ]  - obie lokalizacje są pod W-wą.

 

światełko śmigało ślicznie - do czasu

 

wczoraj spędziłem więcej czasu w obu lokalizacjach i stwierdziłem jakieś przerwy w internecie

- lokalizacja 1 { 1G} [ użytkowany jest głównie net : jakieś przerwy - a od południa miga stale górna dioda { tak , tak , restartowałem kilka razy}

- lokalizacja druga { 600,tv,voip } - użytkowane jest głównie tv - zrywa tv { co widać oczywiście gdy się ogląda tv , }

- oba fb6

- oba założone jednocześnie

- oba śmigały dwa miesiące superancko

- obie lokalizacje dzielą dwie lokalne uliczki

 

zgłosiłem obie awarie - a - infolinia mi mówi - że oczywiście - bo u Pana od 9 maja to widać kilkanaśie zerwań na dobę - czy tego nie zauważyłem - odpowiadam że nie zauważyłem { podobne zerwania i prezerwy w drugiej  mojej lokalizacji tuż obok mnie - też są widoczne }  - i zrobiliśmy zgłoszenie awarii w obu lokalizacjach - obecnie czekam .

 

infolinie nie mogla się cofnąć dalej wstecz - czy od początku były takie mikroprzerwy - ale od 9 maja {!} są widoczne,

 

tak iż to chyba nie awaria obu fb

 

 

ta wiadomość nie służy pochwaleniu się ani nie robię dymu  - po prostu - być może miał ktoś z Was podobny przypadek - a - jak problem zostanie rozwiązany - to dam znać

 

pozdro

pawson1

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Mam podobny przypadek u znajomej. Kraków. Zrywa synchronizację co kilkanaście minut. Modem FB3.Sprawa zgłoszona. Czekamy na interwencję operatora. O ile u mnie może to być również modem, to u Ciebie coś jest uszkodzone w górę sieci. Tylko służby techniczne mogą sprawdzić i naprawić. To się nazywa awaria masowa. Ciekawe czy i sąsiedzi obu lokalizacji mają problemy?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Mam podobny przypadek u znajomej. Kraków. Zrywa synchronizację co kilkanaście minut. Modem FB3.Sprawa zgłoszona. Czekamy na interwencję operatora. O ile u mnie może to być również modem, to u Ciebie coś jest uszkodzone w górę sieci. Tylko służby techniczne mogą sprawdzić i naprawić. To się nazywa awaria masowa. Ciekawe czy i sąsiedzi obu lokalizacji mają problemy?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Jeśli dwie sąsiednie ulice to albo splitter szwankuje albo coś na olcie się dzieje. Monter powinien to szybko ustalić.

Możesz wejść w ustawienia routera i sprawdzić jakie masz tłumienie linii. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

cześć

 

a jakie powinny być?

 

mam - informacje systemowe - ftth :

- nadawania 2,219

- odbierania -15,67

w dBm

 

 

pawson1


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Tu jest ok, ale zerknij na tłumienie toru optycznego US i DS (powinno być w zakresie -18 do -28dB


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

cześć\

 

- nie widzę US/DS - gdzie znajdę ? poproszę o info.

- konstultant mówi że 48 godzin będzie się jeszcze stabilizować/synchronizować - to prawda ? czy jakiś mit?

 

 

pawson1


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Stabilizacja włączana jest przy usługach miedzianych ADSL/ADSL. FTTH działa lub nie 😉 tu nie ma żadnej stabilizacji. To powinieneś mieć też w menu modemu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1  nie szukaj bo nie znajdziesz, @agat13  tego parametru nie ma w menu konfiguracji FB 6 (dotyczy tłumienia toru).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@slav72 Szkoda, bo to jest dość istotne dla FTTH. Świadczy o poziomie mocy odbieranej, co wskazuje na np awarię związaną z łączem


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

FB 6 - miga górna dioda, zgłosiłem i czekam.

@pawson1 Wygląda na splitter 1:8 to moc na poziomie -15 dBm jest Ok. 

Tak jak kolega wyżej napisał przy technice światłowodowej nie występuje zjawisko stabilizacji linii.