Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dropss > Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Dropss > Orange

@fxluk  tak sobie czytam i się zastanawiam po co się przenosić chyba, że tylko dla VDSL-a.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dropss > Orange

Zasadnicze pytanie, do czego ci potrzebny internet? Bo Netia mimo kabli orange, to ma inne, lepsze wyjście na świat i może się zdarzyć, że ten vdsl od Orange będzie ci gorzej chodził jak 20Mb/s od Netii po kablach Orange, przez kiepski routing.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dropss > Orange

Zależy gdzie. Do telii tak. Do googla, microsoftu - nie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Dropss > Orange

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Tak jak ktos napisał, chodzi mi o najtańszą wersje samego internetu. Stacjonarka mi nie potrzebna, TV mam z innego źródła.

 

Zmiana to tak, głównie chodzi o VDSLa bo niestety mieszkam w śródmieściu Bydgoszczy gdzie nie ma nic innego niż kable Orange.

 

Netu używam głównie do ściągania, czasem pogram w LOLa. To tez mnie troche martwi, bo trochę się naczytałem, że z pingiem to bywa różnie.

 

Doczytałem też, że Netia od lutego proponuje 80Mbit na łączach Orange, jednak po rozmowie z paroma konsultantami stwierdzili, że nie mogą mi tego zaoferować bez aktywnej lini telefonicznej, co jest dla mnie niezrozumiałe, bo z zasady też byłbym bez telefonu stacjonarnego. Nie wiem czy jestem odsyłany bo po prostu nie mają wiedzy technicznej, że coś takiego da się zrobić (system pokazuje, że się nie da) czy rzeczywiście nie jest to możliwe.

 

Duzo zachodu z tym wszystkim, nie wiem czy się zdecyduję na zmiane, za dużo niewiadomych.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dropss > Orange

A w Bydgoszczy jest LLU na VDSL w netii? to chyba plany, choć bliskie, ale chyba na Fordonie mieli zacząć.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Dropss > Orange

Chodzi mi o tą ofertę:

Żeby było zabawniej, nie ma jej w ogóle na stronie Netii.

 

http://blog.netia.pl/netia/entry/internet-na-sieci-orange-bez-oplaty-za-utrzymanie-lacza

 

80Mbit na łaczach Orange za 49,9zł bez utrzymania lini.

Jeśli 80Mbit to nic innego niż VDSL nie wchodzi w rachubę.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dropss > Orange

Jest, ale po weryfikacji adresu.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Dropss > Orange

Aha to nie widziałem.

 

Co ciekawe kiedys zawsze miałem 20Mbit w ofercie, teraz pokazuje tylko 10Mbit, albo po prostu, że usługi są dostępne i chcą do mnie oddzwonić.

Nie wiem czy to jest powodowane tym, że nie mam aktywnego telefonu.

 

Jeszcze jeśli chodzi o aktywacje lini. Czy jest to jednoznaczne, z kupieniem jakiejkolwiek uslugi telefonicznej czy to od Orange czy Neti czy można jakoś ją aktywować w jakiś inny sposób?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dropss > Orange

Jak masz LLU pełne, to na tym samym łączu nie możesz mieć POTSa (telefon stacjonarny analogowy). Być może trzeba przejść na LLU współdzielone. Pytaj Netię. Tu Nasz Orange 🙂

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Dropss > Orange

Hehe, ok dzieki za informacje 🙂