Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

na stronie projektów Polska Cyfrowa i mapie mojej wioski w punktach na wiosce (Ci co mają już łącze telefoniczne) są pomarańczowe punkty i info jak niżej więc to trochę się kłóci z tym co mówili pracownicy i konsultant z Orange, że światłowód NIE musi już być wyprowadzony do każdego domu kto by chciał się przyłączyć

 

Nazwa projektu
Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie
 
Beneficjent
FIBEE IV SP. Z O.O.
 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  to z Fibee musisz się porozumieć. To ich pytać o możliwości podpięcia do popc. Mają jakiś procent adresów na wymianę na inne, więc nie daj się splawić. Poza tym muszą do bazy Orange wpisać Twój adres do bazy tych w zasięgu inaczej nie podlaczysz usług  Orange 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

skoro już mnie pominięto czyli zakopano światłowów to chyba nawet nie myśleli aby ze mną pogadać

 

no ale skoro to robi podmiot od INEI to chyba Orange nie ma nic do tego (dawna TP)? no bo wcześniej internet szedł na miedzianym kablu którego jak już ustaliłem nie usunięto tylko teraz Fibee położył światłowód osobno, poza tym Orange nie ma na liście współprac https://fiberhost.com.pl/dla-mieszkancow

 

strona FIBEE to tylko takie coś www.fibee.pl/home

 

no cóż wygląda na to, że zostałem już i tak spławiony, przecież mają wykaz ludzi co nie mają łącza dawnego od TP i mogliby zapytać czy ktoś chce się przyłączyć, napisałem do nich mailowo przed chwilą, jak nie odpiszą


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok  według mnie szybciej się dogadasz z Ineą. Im zależy na ilości. Swoją drogą jak napiszesz do obu operatorów, to przecież na podstawie umowy miedzyoperatorskiej muszą współpracować... Wiem, że czasem mają wspólnych klientów 😁

P.S. Wiem, że współpracują, na 100%


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

no dobra stan na dziś, potwierdziło się, że to robiła INEA (tzn. Fiberhost), w gminie było więcej osób z tym pytaniem kto to robił i co to za kabel, wyjaśniono, że INEA położyła bez infrastruktury do domów a do domów będą już kładli operatorzy którzy będą chcieli świadczyć usługi na ich kabli

 

pytanie czy to prawda? jeżeli od tego głównego światłowodu przy drodze zrobi mi jakiś operator skrzynkę techniczną, rozdzielnie i wyprowadzenie do mnie to spoko ale jak już nie można i musiałbym ciągnąć kabel od tej głównej rozdzielni to trochę INEA dała ciała z komunikatami, informacjami

 

dali mi namiar do gościa odpowiedzialnego za ten projekt ale nie mogę się do niego dodzwonić od kilku dni


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok Jeśli sieć dosyłową wykonała Inea to nie po to żeby była tylko po to żeby udostepniać ją innym operatorom. Jak będzie zrealizowane łącze abonenckie Ciebie jako klienta nie powinno interesować. Składasz zapotrzebowanie na usługę i czekasz. Pytanie jest tylko jaki operator w okolicy będzie zainteresowany tym co wybudowała Inea.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 66
  • 0

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

raczej nic z tego, w innych źródłach mi podpowiadają, że skoro nie doprowadzili teraz światłowodu to już nie doprowadzą bo od głównej skrzynki powinny iść osobne kable pod każdy dom lub zainteresowanego ale to mogli zrobić akcję informacyjną przed wykopami

 

może jutro jeszcze uda się do tego gościa dodzwonić z INEI i dowiedzieć jak to w końcu jest, jeden sąsiad ma 20 metrów do tego zakopanego kabla i też zdenerwowany bo mu nikt o niczym nie powiedział


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Doprowadzenie łącza do domu - techniczne możliwości

@mumiok Nikt kabli dosyłowych nie wiesza ot tak żeby były. Nie zawsze inwestor buduje zapasy kabli instalacyjnych do domów tym bardziej jak nie ma zamiaru sam świadczyć usług tylko nastawia się na dzierżawę łączy. Wystarczy że przygotował punkty OPP co kilka słupów. Resztę będą robić monterzy z firmy która będzie świadczyć usługi.