Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

Zastanawia mnie czemu 8Gb a nie 10Gb. Może jak usługa będzie bardziej dostępna to przyśpieszą.

I faktycznie testować tylko i wyłącznie przez aplikację, bo wyniki na przeglądarce są dużo niższe. Co przeglądarka to inny wynik.

 

____________________

*Post wydzieliłem z tematu "Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s? - moderator Wiktor

20 ODPOW. 20

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 217
  • 771
  • 2

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

@Rbej1977bo 8 jest wielokrotnością 2, 10.0 to numer wersji usługi, a nie maksymalna prędkość.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2230
  • 12502
  • 57

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.


@Rbej1977napisał(-a)

Zastanawia mnie czemu 8Gb a nie 10Gb. Może jak usługa będzie bardziej dostępna to przyśpieszą.

I faktycznie testować tylko i wyłącznie przez aplikację, bo wyniki na przeglądarce są dużo niższe. Co przeglądarka to inny wynik.

 

 

 

 

____________________

*Post wydzieliłem z tematu "Światłowód Pro 10.0 - wyciągam max 5 Gb/s. Co zrobić do osiągnięcia 8 Gb/s? - moderator Wojciech.


W umowie na pewno jest do 8Gb/s, więc nie ma co główkować 😎

@Glut dobrze to wyjaśnił 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6011
  • 24502
  • 206

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

A mnie zastanawia czemu kogoś coś takiego może zastanawiać. Czemu akurat 10 jest takim stanem pożądanym? A nie na przykład 25 albo 100? I w ogóle sam proces zastanawiania się nad tym: na czym konkretnie on polega? Stawia się jakieś hipotezy? Jak przebiega ich weryfikacja?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

Bo modem ma port 10Gbe a nie 8, 25 czy 100, dlatego 10 jest stanem porządanym.

 

PS. Czemu po ponownym zalogowaniu na forum musiałem ponownie podać nick jaki chcę mieć i nie mogłem użyć tego pierwotnego, bo pisze mi że jest zajęty?.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2230
  • 12502
  • 57

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

@j131 mnie zastanawia jak w danej chwili wykorzystać tę 8Gb/s, tak na marginesie nawet przy 10Gb/s tyle się nie uzyska, sprzęt na to nie pozwoli, na operator da widełki do 9Gb/s 😃


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6011
  • 24502
  • 206

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

Oczekiwanie że każda oferta będzie miała dokładnie dopasowany do niej sprzęt jest dość naiwne, IMHO.

Z problemami dostępowymi zwróć się emailowo do kogoś z zespołu NO, chętnie pomogą.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

Serwer NAS. Kopiowanie plików 10x szybsze. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6011
  • 24502
  • 206

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.


@Rbejnapisał(-a)

Serwer NAS. Kopiowanie plików 10x szybsze. 


Szybsze od czego? Robisz jakieś zawody kto szybciej cały dysk wypełni??? NAS ma sens w LAN gdzie musisz i tak mieć specyficzne okablowanie i własny sprzęt, chyba nie polegasz na wynajmowanym od operatora? W tym kontekście modem operatora jest nieistotny.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 362
  • 1450
  • 10

Dlaczego dostępna opcja 8 Gb/s, a nie 10? Dyskusja o prędkości internetu.

Teraz 8Gb dla osób prywatnych to raczej ciekawostka, ale większe firmy nie mają prawa działać na tak wolnym łączu. Jeszcze rok temu oferta 600/100 wydawała mi się super, mega... Teraz te 100Mb uploadu bez problemu zapełniam...