Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Da się zwiekszyć upload?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Da się zwiekszyć upload?

Witam. Mam internet do 10Mb/s.

 

Obecnie prędkosć wynosi od 3.50Mb/s do 5.50Mb/s to juz zalezy, sam nie wiem od czego.

Upload jest w granicach 0.7Mb/s. 

 

Da się jakoś go zwiększyć? Mozna zadzwonic do dostawcy żebym chociaż 1Mb/s miał?

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Da się zwiekszyć upload?

Jeśli masz Neostradę, łącze jest asymetryczne.
Ew. jeśli łącze u Ciebie pozwala, to zwiększając Download, to upload pójdzie w górę.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Da się zwiekszyć upload?

Tak. Mam neostrade i mam łącze asymetryczne, jednak istniała by możliwośc zwiększenia samego uploadu?

 

Zwiększenie download nie ma mowy, max na lini 10Mb/s i taka jest wzięta umowa. 

 

Sam nie wiem co robic, 

 

dodatkowo troszeczke irytujące jest zmienianie się downloadu nie zależne raczej odemnie. W jeden dzien mam ponad 5Mb/s które sie utrzymuje kilka dni potem jest 4.50Mb/s a czasami nawet 3.60Mb/s sie pojawi i znów idzie w góre. I to nie że jest noc i tak dalej, tylko to trwa przez cały dzień, a zmiana następuje po godzinie 00:00 (router traci połączenie z siecią i potem sie znów łączy).  Sam nie wiem oc mam robić, boje sie ze jak zadzwonie na infolinie przyślą mi techników i skończy sie na tym ze zostawią mi 3.50Mb/s albo mniej 😕 Jestem po wymianie routera gdzie z 5Mb/s schodziło na 1.5Mb/s. 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Da się zwiekszyć upload?

Nie masz gwarantowanej prędkości. Masz wariant między 1 a 10.

Ew. po zalogowaniu na Mój Orange możesz wykonać test łączna i/lub przekazać zgłoszenie uszkodzenia do techników.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Da się zwiekszyć upload?

A jak z pongiem ? W grach mAm około 70. Na starym routerze przy prędkości podobnej do tej czyli troche większej lub troche mniejszej zależy jak akurat było to miałem w grach 50. Dlaczego tak teraz mam ze mam 70 ?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Da się zwiekszyć upload?

Nie.

ADSL2+ w wariancie świadczonym przez orange ma max 1Mbps uploadu. Jest to ograniczenie techniczne.

https://en.wikipedia.org/wiki/G.992.5

 

Chcesz wiecej, musisz przejsc na VDSL2, czyli >20Mbps. Jeśli nie ma u Ciebie takiej możliwości, to niestety nic nie zrobisz. Zmień ISP.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Da się zwiekszyć upload?

witaj,

dowiedziałem się, że prędkość zależy od jakości łącza (kabla) przeprowadzonego do twojego domu. W umowie jest napisane, że świadczony jest internet o prędkośći:

 

[do] 10mb/s dla DOWNLOAD

i

[do] 1mb/s dla UPLOAD

 

pytając się czy jest możliwość zwiększenia prędkości uploadu otrzymałem odpowiedź, ze nie ma takiej możliwośći. Na umowie piszę do 1mb/s (czyli prędkość uploadu może maksymalnie wynieść 1mb/s) i nie da sie jej zwiększyć. 

 

Jedyna możliwość zwiększenia uploadu to przejscie na większą oferte, mianowicie 80mb/s (v-dsl).

 

Dowiedziałem się również, że orange systematycznie buduje sieci światlowodowe (także na małozaludnionych wśiach). Więc jest duża szansa, że i u ciebie ją zbudują 🙂

 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Anonim

Nie dotyczy