Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

► W temacie połączono dwa odrębne wątki (więcej info tutaj) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

Do tej pory korzystaliśmy w biurze z neostrady 80 MB - działało wszystko fajnie można było jednocześnie wysyłać film na youtube albo pliki przez wetransfer i jednocześnie korzystać z internetu.

 

Po przejściu na DSL w momencie jakiegokolwiek wysyłania danych w świat czy to przez ftp, czy przez www (np. wetransfer) praktycznie nie da się korzystać normalnie z internetu - strony ładują się dramatycznie wolno a w zasadzie wcale.

 

Czy to normalne ?

Niestety infolinia ma nas delikatnie mówiąc w (_|_) ...

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

Na czat zgłoszenie zrób, wszystko co dzieje się z siecią oni rejestrują, jak jest problem to będą to mieć, tak informacyjnie kontakt z Orange.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

► W temacie scalono dwa odrębne wątki (nadając im jeden tytuł), ponieważ dotykają tej samej problematyki. Dodatkowo niniejszy wpis lekko edytowano w pierwszym zdaniu - tak, by zachowany został kontekst całego wątku - Moderator Wiktor ◄

 

Ten dość nietypowy problem z internetem nadal występuje - do tej pory korzystaliśmy przez kilka lat z neostrady w biurze i wszystko chodziło  bez problemu. W dniu w którym przeszliśmy na usługę Dynamiczny DSL - zaczęły się problemy - modem Zyxel VMG8324-B10A traci synchronizacje w momencie kiedy wysyłamy coś przez wetransfer, albo podczas wgrywania filmu na youtube lub FB - zrobiliśmy już sporo zgłoszeń reklamacyjnych niestety nie zrobiono nic problem pojawia się cały czas - udało się wymienić modem na nową sztukę jednak problem pozostał - technicy twierdzą że parametry linii są idealne...

Na neostradzie mieliśmy porządny własny router Draytek i tam takich problemów nie było. Dalszych zgłoszeń chyba nie ma sensu wysyłać bo nikt się nimi nie przejmuje - ktoś może ma jakiś pomysł co można zrobić ?

 

 
Anonim

Nie dotyczy

DSL - podczas wysyłania router traci synchronizacje

A czy masz w loginie IPv6 ?Pokaz statystyki DSL ?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania router traci synchronizacje

niestety nie mam żadnego loginu - do tej usługi dostałem modem już ustawiony przez orange i nie mam tam wejścia jako admin tylko jako user

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

poproszę na infolinii aby wyłączyli ale wątpię aby wyłączenie ipv6 coś dało - u mnie strony się otwierają i wszystko działa - przestaje działać w momencie wysyłania czegoś większego - wystarczy przerwać transfer i wszystko wraca do normy

Anonim

Nie dotyczy

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

@pasterzuZobacz temat związany z IPv6


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

czy udało się znaleźć rozwiązanie problemu ? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

wysyłałem codziennie (dosłownie) reklamacje i po wysłaniu łącznie kilkunastu zaniki pojawiają się teraz znacznie rzadziej, upload sam przyciąłem na swoim routerze więc teraz sytuacja się unormowała - nie mniej z końcem umowy rezygnuje z tego napewno 🙂