Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Dzień Dobry 
Kilka dni temu przyjrzałem się rachunkowi od Orange, który opłaca mój ojciec i się przeraziłem. 
Turbo DSL do 10Mb/s za 79 zł netto miesięcznie + 59 zł netto za telefon...
Warto dodać, że ta oferta przeznaczona jest dla dużych firm. Mój ojciec prowadzi jednoosobową działalnośc gospodarczą. Mała firma płaci przy tej samej prędkości 32 zł netto miesięcznie za zwykłą neostradę z funboxem.
Rozumiem, jego wina bo się nie zna i nie nadąża za tymi tematami (65 lat robi swoje) i wszystko podpisał. 


Za niedługo umowa się kończy i ojciec jest po rozmowie z konsultantem Orange. Niestety wtedy jeszcze nie wiedziałem, jaka jest sytuacja i "dobroduszny" konsultant wkręcił ojcu umowę na Dynamiczny DSL  do 80Mb/s za 80 zł netto miesięcznie... 

Umowę dostarczył kurier 24.02.2017 r. Na szczęscie ojciec jej jeszcze nie podpisał. 

Tu moje pytanie czy nie podpisanie tej umowy wystarczy żeby nie weszła w życie. Czy powinien jeszcze napisać odstąpienie od tej umowy? Czy warto iść z takim odstąpieniem do salonu i tam to załatwić? Ojciec musi zrezygnować z oferty DSL dla firm i podpisać zwyczajną dla małych firm na lepszych warunkach. Skoro stara umowa się kończy na dniach to chyba nie powinni robić problemów? 

 

Inna sprawa odnośnie nowo zawieranej umowy:

Ciekawe jest to, że 27.02 miał przyjechać technik z routerem i zainstalować go ( w tym momencie ojciec posiada CellPipe z Orange). Ojciec mówi, że technik zadzwonił, iż sprawdził i obecny router wystarczy oraz usługa jest już aktywa. 

Trochę dziwne bo DSL do 80 Mb/s potrzebuje modemu VDSL a CellPipe ma ADSL2+

Do tej pory w statystykach Downstream było 24Mb/s teraz po "aktywacji" jest 19Mb/s

Downstream Attenuation dla tego łącza wynosi 11dB  a odległośc od centrali ok. 800m 

Tak więc do tej pory transfer 10Mb/s zamienił sie na 12Mb/s...
Wymieniłem router na lepszy TP-LINK też ADSL2+ i wzrósł do 16Mb/s.

Teoretycznie majac modem VDSL prędkośc powinna sięgać nawet 50Mb/s.
Ciężko mi powiedzieć czemu technik nie dostarczył routera skoro nawet w umowie jest napisane, że taki się należy. 


Kończąc wywód proszę o podpowiedź w sprawie tej niepodpisanej umowy. 

Pozdrawiam

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Sugerowałbym kontakt z BOK przez Mój Orange lub przez infolinię 510600600. Konsumenckie prawo do odstąpienia tu nie ma zastosowania, bo jest to oferta na firmę. Należało by prześledzić wszystkie zapisy aneksów lub umów czy jest możliwość bez kosztowej rezygnacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Sugerowałbym kontakt z BOK przez Mój Orange lub przez infolinię 510600600. Konsumenckie prawo do odstąpienia tu nie ma zastosowania, bo jest to oferta na firmę. Należało by prześledzić wszystkie zapisy aneksów lub umów czy jest możliwość bez kosztowej rezygnacji.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Zwróć też uwagę, że usługa DSL to nie to samo co ADSL, za jakość się płaci więc dlatego cena wyższa niż przy klasycznym asymetrycznym łączu.

 

PS. Wg mnie cena za symetryczne o wyższym priorytecie łącze, którą Ci zaproponowano jest dosyć tania. Nie wiem czy w okolicy masz innego operatora, który zaproponuję Ci taką usługę. Ew. może wystarczy Ci asymetryczne łącze o niskim priorytecie - wtedy możesz brać neo i będzie taniej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Ale jak to? To nie jest tak, że DSL to ogólna nazwa technologii szerokopasmowego dostępu do internetu a w przypadku Orange Polska jest używana technologia ADSL i VDSL? To nie jest tak, że "neostrada" dla klienta indywidualnego i dla małej firmy jak i oferta dla dużej firmy o nazwie "Internet DSL" to ta sama technologia (Przy transferach do 24 Mb/s ADSL a do 52Mb/s i więcej VDSL i VDSL2)?I to nie jest tak, że oferta dla dużych firm "Internet DSL" jest droższa ponieważ posiada o wiele więcej opcji takich jak np. 5 stałych adresów zewnętrznych IP albo usługi hostingowe?
Wiem, że Orange posiada również oferty z SDSL jednak nie należy do niej "Turbo DSL" ani "Dynamiczny DSL" ,które są opcjami "Internet DSL" w Orange. Nikt nie zaoferował ojcu opcji symetrycznego DSL ponieważ stara oferta miała transfer do 10Mb/s a nowa do 80Mb/s a w przypadku SDSL transfer nie przekracza 2Mb/s. Poza tym router CellPipe obsługuje tylko technologie asymetryczne.

Problem w tym, że konsulatant wcisnął ofertę komuś kto nie prowadzi dużej firmy a małą i mógłby płacić za Neostradę do 80 Mb/s o ponad połowę mniej.  Przez ponad dwa lata płacił 79 zł netto (+ 59 zł netto za telefon ,przypomnę, w sumie ponad 170 zł brutto) za Turbo DSL (zaznaczę, że w technologii ADSL) Teraz kolejny chce wcisnąć umowę "Dynamiczny DSL" (w technologii VDSL)

Umowa nie została podpisana i nie wiem czy to wystarczy, żeby nie weszła w życie bo chciałbym żeby ojciec zrezygnował z usługi przeznaczonej dla dużych firm i przeszedł na usługi przeznaczone dla małych firm. Wiele mniejsze ceny a jakość łącza identyczna. Nie oszukujmy się ale w obu przypadkach wykorzystujemy tą samą technologię asymetrycznego DSL.

Dziękuję za zainteresowanie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

No nie do końca.
DSL to nazwa komercyjna usługi i nazwa technologii. W Orange jest to wymieszane. Co do rezygnacji, sugeruję kontakt z BOK.
Ale neostrada dla firm czy zwykła neostrada a DSL to niebo a ziemia.

Jeśli cena ma być wyznacznikiem to ok. Neo zawsze będzie tańsza.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Hmm właśnie w praktyce tego nie zaobserwowałem. Od dwóch lat ojciec miał Internet DSL w opcji do 10Mb/s. Ja miałem u siebie zwykłą Neostradę do 10 Mb/s a od niedawna do 20Mb/s. Nie mam stałego IP jak mój ojciec ale transfer zawsze prawie na max i nigdy nie było problemów. Te wszystkie opcje w Turbo DSL dla firm to większa wartość oferty. Łącza są te same. Technologia ta sama. Niby czym się różni moje 10 Mb/s od ojca ? I tu i tu jest wykorzystane ADSL.
Ekspertem nie jestem więc mogę się mylić ale jak na razie nie mogę znaleźć żadnych dokładnych informacji technicznych Orange poza marketingowymi.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Różnice:
1) do DSL jest oddzielna sieć, więc jeśli są przeciążenie, najpierw spadają na neo
2) stały adres ip w opcji przy DSL (w neo tego nie ma)
3) lepsze wsparcie do sprzętu od Orange
4) szybszą pomoc techniczną
5) w regulaminu można korzystać tylko "w lokalu", DSL można udostępniać "poza lokal"
6) większy priorytet sieci
7) nie ma problemów z telią itp

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

To zależy głównie jak korzystacie z internetu. Jeśli to tylko strony www, to różnicy nie będzie. Jeśli np. do alarmu, video-konferencji, to DSL lepiej się sprawdzi.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

DSL, odstąpienie od umowy na odległość, "duża firma"

Wielkie dzięki. Rozjaśniło mi się trochę.
Pozdrawiam.