Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

Witam...

 

Miałem problem z moim Interentem 10Mb/s.

Nagle z powodu błędów pobierania i rozłączeń prędkość spadła do 1Mb/s, udało mi się w końcu wezwać ogarniętego technika który sprawdził słupy, dał mi nowy kabel do gniazda który wymieniłem oraz ogarnął sprawę na centrali we wsi gdyż innych technik coś tam źle podłączył.

Łącze ustabilizowało się, technik stwierdził że parametry są super, rozlączenia zniknęły, ale  stwierdził też że "góra" nie chce jeszcze oddać prędkości, że DLM zrobi to sam z czasem...

 

Niestety juz minęły ponad dwa tygodnie, router nie zanotował żadnych błędów, Internet działa stabilnie a ja mam prędkość pobierania 1.5Mb...

Czyli DLM nie oddał prędkości.

Panie na infolinii nie wiedzą co to DLM i odsyłają mnie do techników którzy nie chcą pomóc.

Szczerze mówiąc to trafia mnie już coś z tym Internetem bo płacę 80 złotych a nie da się go używać przy takiej prędkości. (Podglądy zdalne na inne komputery).

Wie ktoś może jak to załatwić żeby DLM oddał prędkość?

 

Aktualnie nie mogę doczekać się końca umowy bo jak sobie włącze z telefonu Internet z T-Mobile to w 3g działa mi szybciej niż ten szajs po kablu...

Trzeba jakoś to wszystko nagłośnić bo to co robi ta firma to jest jakaś kpina...

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

Prędkość powinna być taka jaką linia jest wstanie utrzymać w czasie. Obserwuje parę linii zdalnie i też automat zmniejszał i trzymał jak były awarie albo technicy grzebali i od tego lekko automat przyciął, ale później synchro wzrastało, a na pewno nie było resetowane. Może być jeszcze na stałe wprowadzone ograniczenie, ale raczej tak nie jest, tego się nie sprawdzi trzeba zaufać. DLM-a nie można pominąć myślenie w tym kierunku jest błędne.

Jakby był namiar do tego ogarniętego technika to on może nawet później zadzwonić i poprosić o restart nie potrzeba nowego zlecenia. Pytam o parametry bo można będzie się zorientować jaka mniej więcej powinna być prędkość.

 

5652880633

 

taki speed przy tłumieniu 41-42db tyle powinno być.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

@Anonim

Wczoraj zgłisiłem, dzisiaj technik załatwił sprawę, jest całe 10.

 

Takie mam teraz parametry: Kolejno DOWNLOAD    ULOPAD

SNR MARGIN:    8.4    6.6  db

Line ATTEUATION:    19.5    12.2   db

Prędkość synhronizacji: 12448      1098  kbps

CRC    0     0

 

Czyli wszystko chyba wróciło do normy, chwała dla technika który to wywalczył.

Pozdrawiam i dziekuje za rady.

Wczoraj mi Pani na infolinii powiedziała że ktoś na sztywno ustawił na centrali nie całe 2Mb/s

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

Nie da się tego zmienić.

DLM po to działa byś miał jakiś internet (lub inne osoby po tej samej linii), niż nie miał wcale gdy wszyscy korzystają na raz.

 

To co możesz to zgłaszać uszkodzenia lub reklamacje przez Mój Orange jeśli oczekujesz rekompensaty finansowej/masz inne oczekiwania wobec Orange.

Anonim

Nie dotyczy

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

Technik powinien zadzwonić, a tak to trzeba dzwonić i prosić o restart. Jak parametry wyglądają czy jest zapas, żeby automat zareagował. Oddanie przez automat może się wydłużyć znacznie w czasie i nie należy wyłączać routera.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

@Anonim

Technik dzownił ale ponoc mu odmówili, że musi minąć trochę czasu stabilnej pracy. 

Poczekam do końca tygodnia jeśli nie wróci chociaż do 4Mb/s to znów wezwę technika i nie  odpuszczę, zbyt długo to już trwa...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

@Piotrekk85

Moim jedynym oczekiwaniem jest to żeby ta usługa działała tak jak powinna czyli choiaż 8Mb/s. 

Wezwę technika w poniędziałek i znów poproszę o reakcję.

Anonim

Nie dotyczy

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

Takie rzeczy to zdalnie nikt nie musi przyjeżdżać, jak będzie się prędkość podnosić to o rejon 1Mb co 24 godziny chyba to się nie zmieniło. Trzeba obserwować prędkość synchronizacji w routerze.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

@Anonim Obserwuje.

Ale przez ostatni tydzień poszła w górę tylko o 0,5Mb/s i teraz juz od trzech dni stoi. Ale jeśli będzie wracać tak jak spadała to teraz powinna kolejnym krokiem wskoczyć na 4Mb/s.

Zadzwonie tam kolejny raz pod koniec tygodnia jeśli nie będzie poprawy.

Anonim

Nie dotyczy

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

A ile jest marginesu SNR i jakie jest tłumienie? Stabilizator trzyma tak jest z tym sprzętem musiało by to być inaczej skonfigurowane, a to jest już inna bajka.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 2
  • 1

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

@Anonim Sprawdzę wieczorem i napisze, ale z tego co technik mówił wynika że parametry są bardzo dobre.

W końcu za którymś razem przyjechał jakiś ogarbięty technik który stwierdził że parametry są bardzo dobre ale tam gdzieś są uparci i nie chcą pominąć DLM żeby szybko oddał prędkość bo stwierdzili że jakiś czas musi być stabilnie po naprawie...

 

Wiczorem napisze parametry jak wrócę do domu.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie. 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

DLM nie chce oddać prędkości. Jakieś sposoby?

Ale parametry minimalne na 10Mb/s masz i tyle w temacie . 10Mb/s jest do 10 ? jest . Bo to ma być do 10 nie 10 .