Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM jak odzyskać starą prędkość


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

DLM jak odzyskać starą prędkość

Witam

Po podpisaniu umowy Neostrada do 10 mb/s prędkość pobierania spokojnie osiągała 6mb/s. Teraz jest to 1,5 - 2mb/s. Jak odzyskać te skradzione mb. Czy router musi być włączony cały czas wczesniej co noc razem z kompem go wyłączałem czy mogło to się przyczynić do obcięcia neta?  

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

DLM jak odzyskać starą prędkość

@Pawlak007  to że router jest non stop włączony to nie ma to raczej wpływu na prędkość Internetu. Co jest przyczyną - próbowałeś zrobić reset routera?? Jeśli tak zwolnił Ci net j abym raczej zgłosił to do BOK - może coś na Twojej lini się dzieje i dlatego masz takie ograniczenia - przyczyn może być naprawdę wiele.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

DLM jak odzyskać starą prędkość

Już zgłosiłem i teraz czekam. Reset routera czyli przywrócić go do ustawień fabrycznych?

Czytałem że aby ten cały DLM ustawił większą prędkość router musi być włączony przez około 2 tyg non stop prawda to czy mit ?

 

Anonim

Nie dotyczy

DLM jak odzyskać starą prędkość

Dokładnie, mam na myśli taki reset. Po resecie logujesz się ponownie swoimi danymi i na nowo przypisujesz wszystkie ustawienia do swojej usługi. Możesz też zawsze zadzwonić do BOK i osoba z którą będziesz rozmawiał może przeanalizować na bieżąco to co się dzieje na Twoim koncie. Czasem prosta zmiana protokołu w ustawieniach może zmienić prędkość internetu. Pozdrawiam.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

DLM jak odzyskać starą prędkość

Mam FunBoxa 2.0 i tam oprócz zalogowania nie ma żadnych inny ustawień

Anonim

Nie dotyczy

DLM jak odzyskać starą prędkość

Jakie parametry linii w czasie, jak się zmieniają? DLM powinien dostować prędkość do jakości połączenia i pewnie to robi.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

DLM jak odzyskać starą prędkość

Wykonałem reset routera. Nic to nie pomogło.  Parametry lini czyli prędkośc synchronizacji i margines szumu?  Zmienia się jedynie margines szumu wcześniej było 25db

124.png

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

DLM jak odzyskać starą prędkość

Wiadomo, że reset nie pomoże, jest zapas na marginesie, trzeba dzwonić. Linia niestabilna trudno stwierdzić. Błędy to rosną czy jest cały czas tyle ile widać na obrazku?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

DLM jak odzyskać starą prędkość

Czasami tam jakiś błąd wyskoczy ale nie sypie nimi co chwile sporadycznie jakiś się pojawi

A jaką mniej więcej prędkość wyciągnął bym na tym łączu ?

Anonim

Nie dotyczy

DLM jak odzyskać starą prędkość

A jakie jest tłumienie ? tego router nie pokazuje a po wartości tłumienia można się zorientować mniej więcej jaka powinna być osiągalna na linii prędkość. Trzeba zadzwonić i zgłosić zaniżoną prędkość przy okazji zapytać konsultanta jakie jest tłumienie na wchodzących (na ściąganiu).