Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

Tak jak w tytule, posiadam obecnie stary modem Livebox 1.0 i neostradę do 10mbs,

natomiast prędkość wysyłania wynosi od 5mbs do 7mbs a pobierania maksymalnie do 0,800mbs.
I jednocześnie chciałbym zapytać, czy jak zmienię ofertę "do 10mbs" na "do 80mbs" to będzie jakaś różnica?

Dodam że mieszkam na wsi, a najbliższy światłowów jest 15km ode mnie, także o tym mogę tylko pomarzyć 🙂

9 ODPOW. 9

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

@BartekTarbek

 

Jeśli wymienisz router na nowszy a zostaniesz przy prędkości do 10 to żadnej różnicy nie będzie.Jeśli zmienisz ofertę na wyższą (Kontakt z BOK-510-100-100 lub wizyta w salonie) i wymienisz router,Livebox 1.0 nie obsługuje wyższych prędkości zmiana będzie korzystna.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2351
  • 103

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

@BartekTarbek Pomyliłeś pojęcia. Pobieranie od 5 do 7 Mbit/s a wysyłanie maksymalnie do 0,8 Mbit/s.

Jeżeli dostępny jest u Ciebie VDSL to oczywiście - odczujesz różnicę. Jednak nie wystarczy wymienić urządzenia u Ciebie. Musisz iść od salonu, podpisać umowę na VDSL i jeżeli będą możliwości techniczne, to technik dostarczy urządzenie -  Funbox 2.0


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

Wchodząc na takie wątki aż szkoda trochę ludzi ,którzy muszą korzystać z takich łącz rodem z końca dwudziestego wieku.

Ja nie raz rozmawiam z kolegami po fachu ,którzy dojeżdżają z różnych miejsc nawet najmniejszych wiosek i cieszą się mieszkać w tak cichym miejscu ale do pracy dojeżdżają po dwie godziny.

Dla każdego co kto lubi ale jednak wolę dobre łącze do internetu niż Telewizję naziemną dlatego do tej pory już od 15lat nie mam telewizora w domu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

A co ma telewizja naziemna do internetu? Jedno drugiemu nie przeszkadza ani nie pomaga 😉

Anonim

Nie dotyczy

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

@bluesmanniakA czy słyszałeś o tym hbbtv?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

Ale myślisz, ze kolega @Gatts miał to właśnie na myśli? 😉

Dzięki za info, kiedyś czytałem o tym, ale to jakaś nisza była - to teraz działa u nas i ma użytkowników?

Anonim

Nie dotyczy

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

@bluesmanniakTak działa bez problemu już od 2/3 lat na TV Samsung.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3243
  • 7595
  • 142

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

@BartekTarbek, może warto pomyśleć nad nowymi promocjami w Orange i wymianę modemu na nowszy. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Czy zmiana routeru na nowszy polepszy szybkość internetu?

@BartekTarbek mając LB 1.0, masz wgląd chociaż do tego, co dzieje się z Twoją linią, bo udostępnia więcej informacji, chyba że i w nim programowo już to zablokowali. Wklej dane z zakładki DSL. W zależności w jakiej kondycji jest Twój livebox, może wzrosnąć lekko synchronizacja, ale nie musi, po wymianie na nowszy model. Jednak u Ciebie raczej lepszym wyborem by był zakup jakiegoś routera ADSL (nie od Orange, prywatnie) do 50zł niż wymiana na któregoś z Funboxów, ponieważ uzyskasz z takiego routera więcej danych jak np. tłumienie, co pomoże w walce o prędkość, gdzie przy niskich prędkościach każdy Mb/s jest na wagę złota.