Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

Ogólnie mało jest stron internetowych, które działają tylko na IPv6. Śmiem twierdzić, że IPv4 mimo braków już adresów IP będzie działać przez kolejnych kilkanaście lat.

W Orange ludzie wymuszają IPv4, bo przy IPv6 niektóre strony nie chcą się ładować 🙂 IPv6 wcale szybsze nie jest....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

Mam zarówno funboxa jak i własny router. Chciałem po prostu wypróbować ipv6 w grach. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6


@mat20061napisał(-a)

Mam zarówno funboxa jak i własny router. Chciałem po prostu wypróbować ipv6 w grach. 


No to super. Wypróbuj i daj znać. Serio, więcej tu chętnie czytających na ten temat, niż wiedzących coś na pewno. Te strony które podlinkowałem wcześniej to IMHO w miarę solidne źródło informacji. Był na NO temat w którym OP pokazywał zestawienie (na własnym ruterze) jednocześnie sesji PPPoE w na obu loginach i uzyskanie obu adresów, niestety na szybko nie mogę go znaleźć. Oczywiście na FB to nie jest możliwe, ale wymuszenie IPv6 przez prefix loginu "/ipv6" jest możliwe. Nie wszystko jednak w tej konfiguracji działa, w szczególności na pewno nie ma DMZ ani otwierania portów IPv4 (bo i jak). Podobno (ale to tylko powtarzam za stronami podlinkowanymi wcześniej) cały ewentualny ruch IPv4 z LAN jest w tej konfiguracji przesyłany do dedykowanego serwera operatora, który dopiero robi tunelowanie protokołów (i NAT).

PS. Śmiem twierdzić że domyślną konfiguracją wszystkich ruterów FunBox jest nadal IPv4, niezależnie od tego co napisali wcześniej koledzy. Na pewno u mnie jest konfiguracją domyślną. Jeśli operator zechce to zmienić, to będę się zastanawiał co dalej, ale póki co ciekaw jestem doświadczeń innych w tym zakresie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

@j131  wbrew temu co zamieściłem tu Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6 - Nasz Orange - 356122 i zaznaczyłem w zrzucie, masz całkowitą rację co do tego że domyślną konfiguracją w FB jest IPv4 gdyż:

slav72_0-1683321748922.png

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

@mat20061 ipv6 nie poprawi grywalności 😆

Jak chcesz poprawy, to płatny VPN, będą lepsze trasy i stabilniejszy ping 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

Moim zdaniem to nie trasy są problemem tylko NAT. Ping mam stabilny, ale gry nie działają poprawnie, tzn przeciwnicy nie ładują mi się na ekranie normalnie tylko pojawiają się znikąd i od razu strzelają, moje pociski rejestrują się z dużym opóźnieniem, tak jakby między mną a innymi graczami była jakaś bariera. W dodatku nawet jeśli uda mi się uzyskać NAT open albo moderate w sieci xbox, to po jakimś czasie zmienia się na "unable to qualify". Dlatego pomyślałem o ipv6, które podobno NATu nie używa. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2400
  • 9940
  • 85

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

@mat20061jeśli uważasz że masz problem z NAT na Xboxie to przesyłam linka  Rozwiązywanie problemów z błędami translacji NAT i grami dla wielu graczy https://support.xbox.com/pl-PL/help/hardware-network/connect-network/xbox-one-nat-error Tam masz kilka wskazówek.

Zerknij do tego linka 🙂

Może coś Ci pomoze

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

@mat20061 

Problem właśnie w tym że nie do końca jasne jest jak to jest z tymi adresami IPv6 w przypadku Orange FTTH. Gdyby było wiadomo to możliwe byłoby jednoznaczne potwierdzenie lub zaprzeczenie. A tak pozostają spekulacje i testy. To co opisujesz może wynikać z zestawiania połączenia tunelowego Teredo. Ten protokół jest tak pokręcony i skomplikowany że nie dziwi mnie jego zawodność. Z IPv6 teoretycznie taki tunel nie jest potrzebny. Ale to teoria. Mało którym graczom chce się eksperymentować w tym kierunku więc tym bardziej zachęcam.

PS. Wsparcie Xboxa sugeruje jednak, że najlepiej będzie to działało w IPv4 właśnie, przy włączonej opcji UPnP. Może napisz o jakie gry chodzi, a nuż ktoś zarzuci konkretniejsze rozwiązanie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 79
  • 212
  • 0

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

Chodzi o typowe gry, Valorant, CoD, FIFA. Jednak problem leży chyba gdzie indziej. Na przestrzeni dnia można zaobserwować wyraźne pogorszenie jakości połączenia w grach, rano jest w porządku, pod wieczór nie da się grać. Sprawdziłem mój ping w monitorze zasobów i widać ciągłe skoki 30-70 ms, w grze tego nie widać. Także pozostaje rozejrzeć się za innym dostawcą. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Czy możliwe jest korzystanie wyłącznie z samego ipv6

@mat20061 inny dostawca może być lepszy, ale w godzinach szczytu czy w wakacje, sieć jest oblegana i Ping będzie kiepski 😉