Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

Anonim

Nie dotyczy

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@effendi czy to będzie ONT z FB2, czy ONT z FB3, oba zestawy mają możliwość osiągnięcia prędkości 1Gbit/s, chyba, że pomiary wykonywane są przez WiFi a nie po kablu.


Po wi-fi FunBox 3.0 da wyniki zgodne z umową, kwestia porządnej karty wi-fi w komputerze, nie liczył bym nawet na kablu lan na 1Gb/s, bo gwarantowana prędkość tak do 950Mb/s jest, 900Mb/s to już piekielna szybkość jak się ma tylko 1 komputer.

 

@effendi  Operator zawsze jest górą, ja mam lokalnego dostawcę i też nie jest kolorowo, choć prędkość ok, 900Mb/s mam, tylko jak przeoczę płatność faktury, to po 4 dniach netu brak, Orange tylko wam spowalnia net, więc jest lepiej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@effendi Konfiguracja obsłuży. Widziałem to. Problem może leżeć po stronie komputera monterów lub po stronie kablowej. Czasem Orange korzysta z sieci innego operatora świadcząc swoje usługi i to tam powstaje wąskie gardło. Oczywiście da się to ustalić i zmienić, ale to wymaga działań ze strony operatora. Sprzęt monterów ma znaczenie. Przeglądarka z jakiej korzystają, wydajność OS i nawet softu czy sterowników karty sieciowej. Składowych jest wiele, ale powiem jedno. Jeśli masz umowę na 1Gb/ sek to na kablu Ethernet podpiętym do FB musisz mieć około 950Mb/sek albo nic. FTTH to nie miedź, gdzie transfer zależy od długości czy jakości łącza. Tu jest to 0/1 

Jest pełną prędkość lub nie ma wcale. Pomijam awarię kabla czy urządzeń. Zakładam jednak, że u Ciebie linia jest ok.

Jeśli masz pełne FTTH czyli kabel ftth do domu i gniazdo optyczne to musisz mieć 1Gb/sek. Bez względu czy z ONT wbudowanym czy dodatkowym. No, chyba, że przy dodatkowym uszkodzony lub źle zaszyty jest kabel ethernet pomiędzy ONT a modemem. 

Po wifi będziesz miał 750Mb/sek max. Oczywiście na odpowiednim odbiorniku


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@agat13 Problem jest po stronie monterów jak najbardziej, którzy nie wiedzą, że w swojej aplikacji fotomontaż czy jakiej tam używają mają takie pole UWAGI w którym trzeba napisać że na życzenie klienta podłączają zestaw ONT + FB2, a jeśli chodzi o ONT + FB3 to jest to tzw WYNIESIONY ONT i jest jak najbardziej dopuszczalną opcją.
Denerwuje mnie jednak potem gdy klient dzwoni na BOK bo coś mu nie działa i konsultant mówi żeby zresetować do ustawień fabrycznych modem. a nie powie mu w trakcie rozmowy, że będzie musiał po owej operacji zalogować się na modem i przestawić opcję na ZEWNĘTRZNY ONT.

@agat13 cytat: "FTTH to nie miedź, gdzie transfer zależy od długości czy jakości łącza." zgadzam się, jednak jeśli mamy opcję ONT+FB trzeba pamiętać, że wszystko zależy od jakości przewodu ETHERNETOWEGO oraz odległości między ONT a FB, im mniejsza odległość tym lepsza prędkość... widziałem w różnych miastach, że technicy zarabiają kiepski kabel ethernetowy...ocynkowany?! czy jakiś tam który nie dawał 1gbps fullduplexu przy długości powyżej 10metrów 😛


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@CyberMycha Czyż nie potwierdzileś w drugiej części swojej wypowiedzią tego, co i ja zauważyłem? Jest jeszcze wiele innych aspektów sprawy: uszkodzony, złamany czy wręcz brudny pigtail..azjatyckie kable eth o niskiej zawartości miedzi w miedzi i nie trzymające kategorii gniazda, przelotki i rozdzielacze wszelakiej maści i nawet adaptery znanej firmy, które obcinają pasmo... itp itd


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@agat13 tak to właśnie to 🙂 tylko już nie chciałem edytować posta 😄 wszystko się zgadza 🙂 niska zawartość miedzi w miedzi... 😄

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@CyberMycha  Tak bez problemu  funbox 2.0 różni się od 3.0 tylko tym że ma wbudowane ONT i może wysyłać sygnał wi -fi  5 MHZ a tak więcej niczym 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@Citi2017  FB 2 też ma wi-fi 5GHz tylko nie jest SMART


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@agat13  racja przepraszam  🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@Citi2017 spoko, nie ma za co,...ja to dopiero mam amnezję..kilka razy tu większe buble wpisywałem...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

Między ONT a Funboxem można dać i 100m kabla dobrej jakości i będzie ciągle full prędkość z 1Gb/s.