Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Cześć mam pytanie odnośnie prędkości internetu pod moim adresem jest max 20Mb/s lecz np 3 domki dalej na mapie zasięgu jest 80Mb/s (domki jednorodzinne).Jest jakaś szansa aby Orange podniosło mi możliwość zwiększenia prędkości internetu ? Od czego to jest zależne że domek kilkadziesiąt metrów dalej może mieć 4 razy szybszy internet..O światłowodzie już nawet nie wspominam ani nie marzę o nim ponieważ wiem że mija się z celem...obecnym celem jest chociaż te 80Mb/s.Jest może jakaś informacja o regionach w które orange obecnie inwestuje i może się tam zwiększyć proponowana oferta ?

Adres:Szosa Toruńska Grudziądz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx dokładnie. Synchronizację linii masz na 24,5 Mbit/s, więc VDSL powinien działać, ale bardzo dużo błędów masz po zestawieniu sesji. Średnio prawie 18 błędów na godzinę. Nie jest to rewelacyjna linia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Spróbuj poszukać doradcy na infolinii lub w salonie co może zrobić tzw. ręczny wywiad techniczny w sprawie VDSL.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale to po prostu pomiar maksymalnej prędkości osiąganej pod tym adresem tak ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Nie. To pewna procedura w procesie przedsprzedażowym. Jest sprawdzana możliwość innego rodzaju usługi niż standardowo dostępna w systemach IT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx Systemy, systemami (bez nich nic nie idzie zrobić), ale najważniejsza jest linia. VDSL różni się tym od ADSL-a, że ma ograniczony zasięg długości łącza. jest to około 1,3 km. Jeśli Twoje łącze ma mniej, to jest szansa na zadziałanie tej opcji usługi. To teoria. W praktyce liczy się więcej składowych: przekrój żyły kabli, ilość i jakość złączy, odczepy na instalacji domowej (równoległe gniazda). Jeśli spełniasz kryteria, a w systemie jest negatyw zawsze można dać jak nadmienił @Piotrekk85  zlecenie ręcznej weryfikacji jakości łącza. Nie wiem jak to się odbywa systemowo, ale w terenie idzie wywiad do montera, który określa czy dane łącze spełnia wymagania na VDSL-a. Nawet może wykonać pomiary tegoż, jeśli ma wątpliwości. Jeśli masz np. modem Funbox2.0 to można tak skonfigurować port na centrali, aby wskoczył w technologię VDSL (konieczny jest port na półce IP) i zrobić nawet testy.

Musisz jednak pamiętać, że w końcowych dystansach łącza 1,3 km-ego prędkość synchro nie będzie 80Mb/sek, a około 25-30Mb/sek. Zyskiem jest wtedy upload, który może wynosić nawet 6Mb/sek (zależy znów od jakości par). Wedle wszelakich doświadczeń lepiej mieć stabilne 20Mb niż niestabilne  23Mb po VDSL-u, bo każde kolejne obniżenie parametrów łącza spowoduje niedziałanie usługi na stałe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Ok rozumiem mam jeszcze jedno może głupie pytanie ale co może być powodem że kilka domków dalej mają możliwość podłączenia 80Mb/s a ja 20Mb/s a niektóre domki patrze na mapie zasięgu nawet 10Mb/s tylko.Będąc domkami jednorodzinnymi  w jednym rządku nie jesteśmy podpięci wszyscy do tego samego "źródła" i z takimi samymi możliwościami ? Czy może jednak zależy to od czasu umowy/wielkości pakietu np (internet telewizja i telefon) czy może jeszcze jakiś innych czynników.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx na mapę nie patrz, to tylko wartości poglądowe. Jak podawał Piotrek, podłączenie usługi zależy od przeprowadzonego wywiadu technicznego. Na mapie podana prędkość 80, a okaże się realnie max 20.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 82
  • 0

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

Czyli rozumiem że VDSL podniesie mi max łącze o 5-10 Mb/s i jeszcze będzie nie stabilne tak ? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx o ile tak stwierdzi technik sprawdzający możliwość łącza. Może się okazać tak, że obecna Twoja prędkość jest maksymalna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest możliwość na szybszy internet ?

@Marcinekxxx Wyjaśniłem to w poprzednim wpisie. Może linia osiągnęła magiczną graniczna  długość 1,3 km i dalej już tylko ADSL pociągnie? Może kable, które zasilają te różne posesje mają inne trasy i jedne są dłuższe, a drugie krótsze? Może tu ktoś próbował zainstalować VDSL-a, nie udało się, więc zrobili wpis w bazie na negatywne warunki? Nie wiem...Nie znam szczegółów

Technik na podstawie pomiarów na 100% to określi